Ķēniņš nopelna četrus punktus un finālā vēlreiz pieveic Merzļikinu (VIDEO)

15/04/2018 00:33
Ronalds Ķēniņš, Sportazinas.com

Šveices Nacionālās hokeja līgas otrajā finālspēlē latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš izcēlās ar četriem (1+3) rezultativitātes punktiem un palīdzēja Cīrihes ”Lions” mājās ar 5:4 papildlaikā pieveikt vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto ”Lugano” (2-0).

Divus no četriem punktiem Ķēniņš nopelnīja jau pirmajā trešdaļā. Latviešu uzbrucējs ceturtajā minūtē asistēja pieredzējušā cīrihiešu aizsarga Kevina Kleina vārtu guvumā un palīdzēja ”Lions” atklāt cīņas rezultātu (1:0). Savukārt nepilnas astoņas minūtes līdz pirmā perioda beigām Ķēniņš guva savus ceturtos vārtus izslēgšanas turnīrā un atguva mājiniekiem vadību – 2:1.

Gan pirmajā, gan otrajā reizē pēc nonākšanas iedzinējos ”Lugano” bija nepieciešamas vien nepilnas divas ar pusi minūtes, lai panāktu izlīdzinājumu (otros vārtus viesi guva mazākumā). Turklāt ”Lugano” pārsteidza pretiniekus otrās trešdaļas 14. sekundē un pārņēma vadību – 3:2.

Kaut gan ”Lions” ar Ķēniņa piedalīšanos trešā perioda ievadā realizēja vairākumu un atguva vadību (4:3), nedaudz mazāk nekā astoņas minūtes līdz pamatlaika viesi atjaunoja līdzsvaru uz tablo un panāca papildlaiku – 4:4.

Tajā gan mājinieki izrāva uzvaru un nodrošināja otro panākumu divās finālsērijas cīņās. Turklāt to ”Lions” palīdzēja izdarīt Ķēniņš, kurš 78. minūtē asistēja Romana Vika vārtu guvumā un nopelnīja savu ceturto (1+3) rezultativitātes punktu mačā – 5:4!

Latviešu uzbrucējs spēlēja otrajā maiņā un laukumā pavadīja nepilnas 24 minūtes, kuru laikā sešas reizes apdraudēja Merzļikina sargātos vārtus un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Ķēniņš regulārajā turnīrā 40 mačos guva tikai vienus vārtus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt līdz šim aizvadītajās 13 izslēgšanas spēlēs latviešu uzbrucējs ir izcēlies ar desmit (4+6) punktiem, būdams viens no komandas uzbrukuma līderiem.

Tikmēr piecas ripas ielaidušais Merzļikins atvairīja 42 no 47 pretinieku metieniem. Līdz šim aizvadītajās 12 izslēgšanas cīņās latviešu vārtsargs bija ticis galā ar 92,51% sāncenšu metienu un vidēji mačā ielaidis 2,44 ripas, kas viņam abos rādītājos ļāva ieņemt trešo vietu līgā.

Savukārt regulārajā čempionātā Merzļikins devās laukumā 42 spēlēs, tiekot galā ar 92,1% sāncenšu metienu (piektais labākais rādītājs līgā) un vidēji mačā ielaižot 2,72 ripas (astotais rādītājs).

Pēc divām dienām abas komandas atgriezīsies Lugano, lai aizvadītu sērijas trešo spēli.