Ķēniņš un Merzļikins sasniedz Šveices čempionāta pusfinālu

20/03/2018 23:22

Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) izslēgšanas turnīra pusfinālā otrdien iekļuva Latvijas spēlētāju Ronalda Ķēniņa un Elvja Merzļikina pārstāvētie klubi.

Uzbrucējs Ķēniņš otrdien veica rezultatīvu piespēli un palīdzēja viņa pārstāvētajai Cīrihes “Lions” izbraukumā ar 3:2 (0:1, 2:0, 0:1, 1:0) pagarinājumā uzveikt “Zug” hokejistus, sērijā tādējādi triumfējot ar 4-1.

Ķēniņš ar rezultativitāti atzīmējās četrās no piecām šīs sērijas mačiem. Otrdien viņš rezultatīvi piespēlēja 21 sekundi pirms otrā perioda beigām, kad palīdzēja Fabrisam Hercogam panākt 2:1. Lai arī trešajā trešdaļā mājinieki panāca izlīdzinājumu un cīņu noveda līdz pagarinājumam, uzvaru “Lions” vienībai papildlaika desmitajā minūtē nodrošināja Reto Šēpi.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadītajās 19 minūtēs un 50 sekundēs izcēlās ar trim metieniem pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Piecās izslēgšanas turnīra spēlēs Ķēniņš izcēlies ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, kamēr regulārajā čempionātā viņam 40 mačos vieni vārti un deviņas rezultatīvas piespēles.

Citā otrdienas mačā Merzļkins palīdzēja “Lugano” komandai savā laukumā ar 5:3 (1:2, 3:1, 1:0) pārspēt “Fribourg-Gotteron”, sērijā līdz četriem panākumiem arī triumfējot ar 4-1.

Merzļikins šajā cīņā tika galā ar 28 no 31 metiena, bet uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli izcēlās Gregorijs Hofmans.

Šajā sērijā Merzļikins savos vārtos piecās spēlēs vidēji ielaida 2,28 ripas un atvairīja 92,68% metienu.

Tāpat sezonu atpalicēju turnīrā par vietas saglabāšanu NLA čempionātā turpina vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Toma Andersona pārstāvētā Langnau “Tigers”, kas otrdien viesos ar 5:2 (0:1, 2:1, 3:0) pieveica “Ambri-Piotta”.

No Latvijas hokejistiem šajā cīņā piedalījās tikai Andersons, kurš asistēja otro vārtu guvumā. Viesi šajā mačā atspēlējās no 0:2, gūstot piecus bezatbildes vārtus.

Andersonam šis bija pirmais rezultativitātes punkts “Tigers” sastāvā.

“Tigers” komandai četru vājāko vienību konkurencē, šobrīd ir 76 punkti, kamēr “Lausanne” tikusi pie 72 punktiem, bet attiecīgi “Ambri-Piotta” un “Kloten” komandām ir 60 un 50 punkti.

Atpalicēju turnīra sliktākā komanda izkritīs uz otro jeb NLB līgu, kamēr trešā vienība piedalīsies pārspēlēs par vietas saglabāšanu augstākajā līgā.