Merzļikins atvaira 50 metienus, taču Ķēniņš nonāk uzvaras attālumā no titula

19/04/2018 00:22
Ronalds Ķēniņš, Sportazinas.com

Šveices Nacionālās hokeja līgas finālsērijā trešo uzvaru izcīnīja latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes ”Lions”, kas mājās ar 3:2 papildlaikā pieveica vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto ”Lugano” un nonāca viena panākuma attālumā no čempionu titula (3-1).

“Lugano” jau trešajā minūtē izvirzījās vadībā un četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām dubultoja savu pārsvaru (2:0), taču ”Lions” otrā un trešā perioda ievadā pārspēja Merzļikinu un atjaunoja neizšķirtu rezultātu uz tablo – 2:2.

Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, bet papildlaikā mājinieki nodrošināja trešo uzvaru četros mačos (3:2) un nonāca vairs tikai viena panākuma attālumā no čempionu titula. Iespēja pielikt punktu sērijai ”Lions” būs jau sestdien, kad abas komandas atgriezīsies Lugano.

Ķēniņš spēlēja uzvarētāju otrajā virknējumā un laukumā pavadīja vairāk nekā 24 minūtes. Šajā laikā viņš izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs 15 izslēgšanas mačos ir izcēlies ar četriem precīziem metieniem un piecām rezultatīvām piespēlēm, būdams viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem. Savukārt regulārajā turnīrā 40 spēlēs Ķēniņš guva tikai vienus vārtus un nopelnīja desmit punktus.

Tikmēr Merzļikins atvairīja 50 no 53 pretinieku metieniem. Līdz šim 14 izslēgšanas cīņās latviešu vārtsargs bija ticis galā ar 92,66% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis 2,40 ripas, kas viņam ļāva šajos rādītājos ieņemt attiecīgi otro un trešo vietu.

Savukārt regulārajā turnīrā Merzļikins devās laukumā 42 spēlēs, tiekot galā ar 92,1% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaižot 2,72 vārtus.