KHL septītās spēles trilerī uzvar “Salavat Julajev”

14/03/2018 19:13
Salavat Yulaev, Sportazinas.com

Latvijas hokeja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā  Ufas “Salavat Julajev” aizvadījusi septīto maču Kontinetālās hokejas līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas dueli pret Omskas “Avangard” komandu. Izšķirošajā spēlē papildlaikā ar 3:2 uzvarēja Ufas vienība, iekļūstot izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Spēlei Bārtulis netika pieteikts, taču Ufas sastāvā laukumā atgriezās viens no komandas aizsardzības balstiem Filips Larsens.

Pirmais periods iesākās ar nelielu Omskas spiedienu, taču “Salavat Julajev” to izdevās pārciest un pirmā perioda gaitā spēle izlīdzinājās. Abas komandas veidoja bīstamus momentus, bet pa vārtiem vairāk meta Omska. Spēles 11. minūtē vadībā izvirzījās un pirmos vārtus spēle guva “Avangard” komanda apklusinot šķietami skaļo un izpārdoto Arēnu “Ufa”. Vārtus guva Semjons Košeļevs kurš ar nūjas neērto pusi raidīja ripu vārtos, kas bija veiksmīgi atlēkusi pie viesu ceturtās maiņas uzbrucēja. Turpinājumā spēles temps un rezultāts nemainījās – 1:0 pēc spēlētām 20 minūtēm. Metienu attiecība 16-7 Avangard labā.

Otrais periods iesākās tādā pašā tempā kā pirmais, Omska turpināja vairāk mest pa vārtiem, bet bez rezultāta uz tablo nekas cits neliecināja par to ka viesi būtu pārāki.  Ātrs un baudāms hokejs abos virzienos. 11 minūtes pirms perioda beigām Ufietis Dmitrijs Sajutsovs ar tālu piespēli no savas aizsardzības zonas uzbrukuma smailē izvirzija Grigoriju Paņinu, kurš veikli piespēlēja Antonam Burdasovam, lai nokārtotu neizšķirtu, raidot ripu vārtu tuvajā stūrī garām Omskas vārtsargam Dominikam Furkam.

Trešais periods turpinājās līdzīgi kā divi iepriekšējie – abas komandas nevēlējās atdot uzvaru un bija skaidrs, ka mača uzvarētājs noskaidrosies tikai pašā izskaņā. 58. minūtē “Salavat Julajev” spēlētājs Tēmu Hartikainens pēc Grigorija Paņina piespēles raidīja ripu Omskas vārtus, panākot 2:1. Minūti pēc tam tas pats Hartikainens nopelnīja divu minūšu noraidījumu, vēl pašā noslēgumā dodot iespēju “Avangard” atspēlēties. Omskas hokejisti nevilcinājās un uzreiz nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un pēc piecām sekundēm Paņins raidīja ripu ārpus laukuma, nopelnot vēl vienu noraidījumu. Apmēram minūti Ufas hokejisti spēja atsargāties, taču 17 sekundes līdz mača beigām Maksims Čudinovs pēc Maksima Berezina piespēles panāca neizšķirtu 2:2 un viss turpinājās pagarinājumā.

Arī papildlaiks iesākās spraigi un uzvarētājs tika noteikts vien 73. mača minūtē, kad Maksims Gončarovs pēc Envera Lisina piespēles guva uzvaras vārtus “Salavat Julajev” vienībai.