Koha izcīna uzvaru pasaules U-20 čempionātā

09/07/2018 19:51
Rebeka Koha, Sportazinas.com

Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha pirmdien Uzbekistānā triumfēja pasaules čempionātā U-20 vecuma grupā.

Rebeka Koha startēja kategorijā līdz 58 kilogramiem un summā pacēla 219 kilogramus, kas bija pārliecinoši labākais rādītājs starp pārējām sportistēm.

Raušanā Koha pacēla 99 kilogramus, bet grūšana sasniedza 120 kilogramus. Neviena cita sportiste Kohu neapsteidza ne summā, ne katrā disciplīnā atsevišķi

Koha pirmajā mēģinājumā pacēla 95 kilogramus, bet otrajā sasniedz 99 kilogramus. Trešajā piegājienā Koha mēģināja pacelt 103 kilogramus, kas gan neizdevās.

Grūšanu Latvijas sportiste sāka ar 113 un turpināja ar 117 kilogramu smagu stieni, taču trešajā piegājienā pacēla arī 120 kilogramus.

Otrajā vietā ierindojās Tunisijas sportiste Nuha Landulsi, kura summa pacēla 198 kilogramus (90 kilogramus raušanā un 108 kilogramus grūšanā).

Koha arī pagājušajā gadā kļuva par U-20 pasaules čempioni.

Pasaules junioru čempionātā Uzbekistānā no Latvijas startēs arī Ritvars Suharevs kategorijā līdz 77 kilogramiem un Armands Mežinskis kategorijā līdz 85 kilogramiem.

Kohai ir ļoti daudz medaļu jaunatnes un junioru vecumā, taču šogad martā viņa pirmo reizi triumfēja Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē. Tāpat viņa 2017.gadā izcīnīja pasaules čempionāta bronzu, bet 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs palika ceturtajā vietā.