Kolumbija demonstrē skaistu futbolu un izdzēš poļu cerības uz astotdaļfinālu (VIDEO)

24/06/2018 22:55

Cīņu par vietu Pasaules kausa astotdaļfinālā turpina Kolumbijas valstsvienība, kas šovakar Kazaņā ar 3:0 aizraujošā duelī pārspēja Poliju. Panākums ļauj dienvidamerikāņiem pirms noslēdzošās H apakšgrupas spēļu kārtas saglabāt labas izredzes uz iekļūšanu labāko 16 komandu pulkā, tikmēr poļiem zaudējums šovakar izdzēsa pat teorētiskas iespējas izkļūt no grupas.

Kolumbijas labā ar vārtiem atzīmējās Jefrijs Mina, Radamels Falkao un Huans Kvadrado.

Pirms spēles

Pirms čempionāta Polijas un Kolumbijas valstsvienības tika uzskatītas par H grupas favorītēm, taču kā viena, tā otra izlase turnīru atklāja ar zaudējumu 1:2 pret attiecīgi Senegālas un Japānas komandām. Par labu nenāca arī tas, ka abas pāridarītājas šodien savstarpējā duelī nospēlēja neizšķirti 2:2, tādējādi arī pirms pēdējās spēļu kārtas saglabājot vietas apakšgrupas pirmajās divās ailītēs.

Kolumbijai šovakar starta sastāvā atkal būs Minhenes “Bayern” uzbrūkošais pussargs Hamess Rodrigess, kurš neliela savainojuma dēļ cīņā pret Japānu laukumā devās tikai otrajā puslaikā. Tikmēr poļiem līdzās Robertam Levandovskim un “Napoli” uzbrucējam Pjotram Žeļinskim jau no pirmajām minūtēm darbosies 21 gadu vecais “Sampdoria” talants Davids Kovņackis.

Sākumsastāvi

Polija (3-4-3): Ščensnijs – Piščeks, Bednareks, Pazdans – Berešiņskis, Krihovjaks, Guralskis, Ribuss – Žeļinskis, Levandovskis, Kovņackis
Kolumbija (4-2-3-1):
Ospina – Mina, Mohika, Sančess, Ariass – Agilārs, Barioss – Rodrigess, Kvintero, Kvadrado – Falkao

Pirmais puslaiks

Jau no spēles pirmajām sekundēm uz priekšu metās Polijas valstsvienība, ar mērķtiecīgiem centrējumiem “otrajā stāvā” meklējot komandas līderi Levandovski. Poļu aktivitāte gan visai ātri noplaka, jo puslaika turpinājumā bumbu arvien vairāk sāka kontrolēt Kolumbija. Dienvidamerikāņi savus uzbrukumos lielākoties veidoja caur Rodrigesu un Turīnas “Juventus” pussargu Huanu Kvadrado, kurš regulāri ar bīstamiem reidiem pa labo flangu radīja draudus pie sāncenšu vārtiem.

Kolumbiešu spiediens auga ar katru minūti un vārti brieda. Rezultāts 0:0 krita 40. minūtē, kad pēc ilgstošiem uzbrukumiem stūra sitiena izspēli neviena nepiesegts ar sitienu ar galvu noslēdza 194 centimetrus garais centra aizsargs Jerijs Mina – 1:0. Guvusi tik svarīgos vārtus Kolumbijas centieni par katru cenu pārspēt Ščensniju nedaudz pierimās, taču skaidrs, ka otrajā puslaikā poļi darīs visu iespējamo, lai atspēlētos.

Otrais puslaiks

Mača augstā likme bija jūtama arī otrā puslaika pirmajās minūtēs, kurās poļi visiem spēkiem metās atspēlēties. Vietā gan bija arī kolumbiešu bīstamie pretuzbrukumi, esot gatavībā sodīt sāncenšus par paviršībām un neuzmanīgo spēli aizsardzībā. Poļiem par nelaimi – tas arī notika. 70. minūtē Huans Kvintero ar lielisku piespēli uzbrukuma smailē atrada Radamelu Falkao, kurš meistarīgi raidīja bumbu gar Ščensniju un panāca 2:0. 32 gadus vecajam “Monaco” snaiperim šis bija pirmais vārtu guvums Pasaules kausa finālturnīros.

Kolumbieši turpināja dominēt, un 75. minūtē savu vārtu guvumu nopelnīja arī visu maču lielisku sniegumu demonstrējušais Kvadrado, kuru ar acīgu piespēli atrāda Rodrigess (otrā rezultatīvā piespēle šovakar), ļaujot “Juventus” pārstāvim aizskriet viens pret vienu ar poļu vārtsargu un panākt 3:0. Mača izskaņā iespējas veikt korekcijas uz rezultāta tablo bija Polijai, tomēr gūt goda vārtus vairākkārt neļāva lieliski spēlējošais kolumbiešu vārtsargs Davids Ospina.