Spānija piedzīvo pamatīgu izbīli pret sīksto Irānu

20/06/2018 23:02

Smagu uzvaru (1:0) pret sīksto Irānas izlasi 2018. gada Pasaules kausa finālturnīrā šovakar izcīnīja Spānija, kas tikai otrā puslaika sākuma daļā salauza ciešo irāņu aizsardzību, naturalizētajam Djego Koštam gūstot uzvaras vārtus.

Koštam šis bija jau trešais vārtu guvums šajā pasaules čempionātā.

Pirms spēles

Čempionāta pirmajā spēlē spāņi divreiz spēja atspēlēt minimālu deficītu, kā arī paši iegūt un vēlāk pazaudēt vienu vārtu pārsvaru, nospēlējot neizšķirti 3:3 ar Portugāles izlasi.

Tikmēr Irānas izlase, visa mača garumā lieliski aizsargājoties, spēja mača kompensācijas laika piektajā minūtē izraut uzvaru pār Marokas valstsvienību – 1:0. Jāsaka gan, ka vārtus Irānas izlases labā guva marokānis, raidot bumbu pats savā cietoksnī.

Sākumsastāvi:
Irāna: (4-2-3-1) Beiranvands; Hajsafi, Pualigandži, Hoseini, Rezaejans – Ezatolahi, Ebrahimi – Amiri, Taremi, Ansarifards – Azmuns
Spānija: (4-2-3-1) de Heja; Ramoss, Alba, Karvahals, Pikē – Busketss, Injesta – Lukass, Isko, Silva – Košta

Pirmais puslaiks

Kā jau bija paredzams, laukumā jau no paša mača sākuma dominēja spāņi, savās rokās pārliecinoši iegūstot nospiedošu bumbas kontroles pārsvaru, irāņiem tikmēr darot, ko viņi prot vislabāk – aizsargājoties.

Tiesa Spānijas izlases lielais pārsvars bumbas kontrolē nerezultējās ar daudziem vārtu gūšanas momentiem. Spāņi Irānas izlases aizsardzību centās apspēlēt pārāk akadēmiski, kas šajā situācijā bija nepareizais piegājiens, jo irāņi tam bija gatavi, neitralizējot visus draudus savas komandas vārtiem.

Spāņi Tuvo Austrumu komandas vārtus vairāk centās apdraudēt ar sitieniem no tālākas distances, visiem mēģinājumiem esot neveiksmīgiem. Pēc pirmā puslaika 0:0.

Otrais puslaiks

Pēc pārtraukuma Spānijas izlase uzsāka daudz aktīvāku spēli, izveidojot daudz asākas situācijas pie Irānas izlases vārtiem. Pirmais patiesi bīstamais moments pavērās Serhio Busketam, kura no soda laukuma robežas izdarīto raidījumu slaidā lēcienā atvairīja irāņu vārtsargs Alireza Beiranvands.

Par brīnumu iespējas veidojās arī irāņiem, 53. minūtē nepiesegtam soda laukumā paliekot Karimam Ansarifardam, kurš ar spēcīgu sitienu bumbu raidīja vārtu tīklā no sāniem. Spāņu vārtsargam Dāvidam de Hejam šajā situācijā vairs nebija iespējams ko glābt.

„Neiesit tu, iesit tev.” Pēc minūtes nostrādāja šis teiciens, irāņu aizsargam izsitot bumbu tieši pret Djego Koštu, no kura tā rikošetā ielēca irāņu vārtos, Spānijas izlasei ļaujot izvirzīties vadībā ar 1:0.

Pēc šī notikumu pavērsiena spāņi nedaudz atslābinājās, dodot vairāk iespēju irāņiem. Irānas futbolisti nebaidījās doties dažbrīd izmisīgos uzbrukumos, kas teju rezultējās arī gūtajos vārtos. Seidam Ezatolahi izdevās iedabūt bumbu de Hejas vārtos, tomēr tikai pēc irāņu svinībām tiesnesis apstiprināja, ka ir fiksēts aizmugures stāvoklis.

Spēles noslēguma daļā abām komandām bija pa vienai lieliskai vārtu gūšanas iespējai, tomēr abās reizēs aizsardzībām uzsmaidīja veiksme, rezultātam paliekot nemainīgam un Spānijas izlasei izcīnot smagu uzvaru ar 1:0.