Kristaps Zvejnieks uzvar Latvijas čempionātā supergigantā

13/04/2018 17:58
Kristaps Zvejnieks - Sportazinas.com

Kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks piektdien Somijā izcīnīja uzvaru Latvijas čempionāta sacensībās supergigantā, kas reizē bija arī Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas mači.

Latvijas slēpotājs distanci veica 54,25 sekundēs, par 0,06 sekundēm zaudējot somu sportistam Andreasam Romaram, bet vēl par četrām simtdaļām atpaliekot no zviedra Eliāsa Grima.

Tikmēr Latvijas čempionāta ieskaitē K.Zvejnieks izcīnīja pārliecinošu uzvaru, jo Elvis Opmanis, kurš kopējā ieskaitē bija desmitais, viņam zaudēja 1,22 sekundes. Savukārt valsts čempionāta bronzas medaļu ieguva Žaks Gedra, kurš kopējā ieskaitē bija 17.vietā, pārējiem latviešiem paliekot vēl zemāk.

K.Zvejnieks sacensībās tika pie 36,86 FIS kategorijas punktiem, kamēr Opmanim tika 61,17, bet Gedram 71,73 punkti.

Piektdien kalnu slēpotāji supergigantu veica divas reizes, jo turpat notika arī Somijas čempionāta sacīkstes, kur K.Zvejnieks ieņēma otro vietu, distanci veicot 53,78 sekundēs, kas viņam deva 32,55 FIS punktus. Šoreiz viņš Romaram, kurš atkal bija ātrākais, zaudēja 0,04 sekundes.

Tāpat šajās sacīkstēs desmitais bija Gedra, bet Opmanis palika 18.vietā, abiem iegūstot attiecīgi 64,11 un 76,77 FIS punktus.

Savukārt dāmām Agense Āboltiņa Latvijas čempionāta sacensībās, kopējā vērtējumā bija otrā, 0,30 sekundes zaudējot somietei Kiai Emīlijai Hakalai, tiekot pie 61,34 FIS punktiem. Bet Somijas čempionāta braucienā latviete ieņēma piekto vietu, šoreiz Hakalai zaudējot 1,26 sekundes, kas deva 77,31 FIS punktu.

Sacensībās piedalījās arī Betija Burkovska, taču abos startos palika pēdējā starp 16 finišējušajām dalībniecēm.

Jau vēstīts, ka K.Zvejnieks ceturtdien triumfēja Latvijas čempionātā Alpu kombinācijā, bet otrdien par Latvijas čempionu nobraucienā kļuva Opmanis, kamēr dāmām, startējot vien divām latvietēm, visās trīs disciplīnās ātrākā bija Āboltiņa.

Latvijas Slēpošanas federācija (LSF) Latvijas čempionātu ātruma disciplīnās pirmo reizi rīkoja kā FIS kalendārā iekļaujamas sacensības.

LSF, apvienojot spēkus ar Somijas Slēpošanas federāciju, aizvadīja savus nacionālos čempionātus paralēli vienu otram, tādējādi abu valstu sportistiem bija iespēja mēroties spēkiem FIS līmeņa sacīkstēs, kurās arī piedalījās sportisti no Zviedrijas, Igaunijas un Krievijas.