Krištopāns pēdējā sekundē Latvijai izrauj dramatisku uzvaru pār Izraēlu

13/01/2018 17:36
Dainis Krištopāns, Sportazinas.com

Otro uzvaru 2019. gada Pasaules čempionāta handbolā kvalifikācijas turnīrā Lietuvas pilsētā Klaipēdā izcīnījusi Latvijas izlase, kas ļoti neizteiksmīgā cīņā izrāva panākumu pār Izraēlu – 29:28.

Ļoti saspringtā pirmajā puslaikā abas komandas pa reizei ieguva trīs vārtu handikapu, tomēr 30 minūšu nogrieznis noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu – 15:15.

Lielāko daļu no otrā puslaika minimālā vadībā atradās Latvijas handbolisti. Izraēlieši periodiski spēja atspēlēties, brīžiem neilgi iegūstot arī vadības grožus.

Pēdējā minūtē Izraēla pie sev nelabvēlīgā 27:28 desmit sekundes līdz mača noslēgumam ieguva iespēju izpildīt septiņu metru soda metienu. Dienvidu valsts handbolists trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr bumba atlēca tieši atpakaļ, spēlētājam to ar vēl vienu piegājienu raidot Latvijas izlases vārtos (28:28).

Latvijas rīcībā atlika pēdējās astoņas sekundes, kuru noslēgumā precīzs metiens padevās Dainim Krištopānam – 29:28 Latvija.

Ludzānietis šajā mačā izcēlās ar astoņiem vārtu guvumiem, kamēr spēles vērtīgākais handbolists Aivis Jurdžs – deviņiem.

Neatkarīgi no šīsdienas Lietuvas – Gruzijas mača iznākuma izšķirošā cīņa par iekļūšanu PČ kvalifikācijas “play-off” notiks rītdien, kad Latvija spēkosies ar lietuviešiem. Par izteiktiem turnīra favorītiem jāuzskata mūsu dienvidu kaimiņi.