Kuksikam un Meieram uzvaras Eirokausos

08/11/2017 19:56
Rihards Kuksiks, Sportazinas.com

Šodien spēles dažādos Eiropas klubu turnīros aizvadīja latviešu spēlētāji Rihards Kuksiks un Mārtiņš Meiers.

FIBA Eiropas kausā (pēc ranga ceturtais spēcīgākais Eiropas klubu turnīrs) pārliecinošu uzvaru izcīnīja Kuksika pārstāvētā Kedaiņu “Nevežis”, kas ar 94:68 (23:17, 28:11, 21:23, 22:17) uzveica “Benfica” vienību.

Spēles liktenis principā izšķīrās otrajā ceturtdaļā, kur “Nevežis” uzvarēja ar 17 punktu starpību, tādējādi puslaika pārtraukumā dodoties ar komfortablu 23 punktu pārsvaru.

Kuksiks laukumā pavadīja 26 minūtes, kuru laikā izcēlās ar 12 gūtiem punktiem (2/4 2p, 2/6p) un izcīnītām sešām atlēkošajām bumbām. Spēli latviešu uzbrucējs noslēdza ar 15 efektivitātes punktiem un kamēr viņš atradās laukumā, komanda guva par 24 punktiem vairāk nekā pretinieki.

“Nevežis” četrās aizvadītajās FIBA Eiropas kausa turnīra spēlēs izcīnījusi divas uzvaras.

Ķēdaiņu vienībā ir arī latvietis Roberts Stumbris, kurš gan smagas traumas dēļ laukumā atgriezīsies vien nākamajā gadā.

Tikmēr spēli aizvadīja arī Latvijas izlases centra spēlētājs Mārtiņš Meiers, kur viņa pārstāvētā Kazaņas “Unics” mājās ar

“Unics” notikumus laukumā diktēja visas pirmās 30 minūtes, pakāpeniski audzējot pārsvaru ik ceturtdaļu – pirmā noslēgta ar +4, otrā jau ar +14, bet pirms izšķirošajām desmit minūtēm pārsvārs bija 17 punkti. Pēdējā ceturtdaļā mājinieki nedaudz atslābinājās, kā rezultātā ļāva pretiniekiem atspēlēt astoņus punktus, bet šaubas par “Unics” uzvaru neradās.

Meiers laukumā pavadīja teju 10 minūtes un guva četrus punktus, kam pievienoja trīs atlēkošās bumbas un vienu rezultatīvu piespēli.

Iepriekš “Unics” šī turnīra ietvaros bija piedzīvojuši divus zaudējumus pēc kārtas, bet pēc šīs uzvaras uzlaboja savu bilanci uz 3-2.