Kuldam uzvara, Bārtulim 14 soda minūtes komandas zaudējumā

16/10/2017 21:44

Latvijas hokeja izlases aizsargs Artūrs Kulda pirmdien palīdzēja Ķīnas komandai Pekinas “Kuņluņ Red Star” svinēt uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē, kamēr Oskars Bārtulis nopelnīja 14 soda minūtes Vladivostokas “Admiral” zaudējumā.

“Kuņluņ Red Star” viesos ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) pārspēja Novosibirskas “Sibirj”, pārtraukdama četru zaudējumu sēriju.

Ķīnas klubs visus trīs vārtus guva trešajā periodā nepilnu 12 minūšu laikā. “Kuņluņ Red Star” rindās ar gūtiem vārtiem atzīmējās kanādieši Vojteks Volskis un Džefrijs Kinreids, kā arī krievs Ņikita Hļistovs.

Tikmēr Magnuss Hellbergs viesu vārtos atvairīja visas 17 pretinieku mestās ripas.

Kulda šajā spēlē laukumā bija 18 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu.

Savukārt “Admiral” viesos ar 2:3 (1:0, 0:2, 1:1) zaudēja Omskas “Avangard”.

Bārtulis otrajā periodā nopelnīja divus divu minūšu noraidījumus, kā arī saņēma desmit minūšu sodu par nesportisku rīcību. Pēc pirmā latvieša noraidījuma “Avangard” hokejists Iļja Mihejevs vairākumā panāca izlīdzinājumu 1:1.

Latviešu aizsargs šajā spēlē 18 minūtēs un 20 sekundēs bez 14 soda minūtēm iekrāja arī vienu bloķētu metienu.

Nesen no “Admiral” galvenā trenera amata tika atbrīvots baltkrievu speciālists Aleksandrs Andrijevskis, kura vietā stājies zviedrs Frēdriks Stilmans. Zviedra vadībā vienība guva divas uzvaras pēc kārtas, bet tagad piedzīvojusi zaudējumu.

Tikmēr Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kurai līdz novembra sākumam nevarēs palīdzēt savainotais aizsargs Kristaps Sotnieks, savā laukumā ar 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”.

“Lada” svinēja otro panākumu pēdējās četrās spēlēs, kamēr “Vitjaz” cieta piekto zaudējumu pēc kārtas.

Savukārt astoto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Maskavas CSKA, kas viesos ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Čeļabinskas “Traktor”. Larss Jūhansons CSKA vārtos atvairīja visas 24 pretinieku mestās ripas.

Citos KHL mačos iepriekšējās sezonas fināliste Magņitogorskas “Metallurg” savā laukumā ar 4:1 (3:1, 0:1, 1:0) uzvarēja Bratislavas “Slovan”, Habarovskas “Amur” viesos ar 3:1 (0:0, 1:0, 2:1) pārspēja Astanas “Baris”, bet Jekaterinburgas “Avtomobilist” savu līdzjutēju priekšā ar 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā guva virsroku pār Hantimansijskas “Jugra”.

Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 43 punktiem 20 spēlēs joprojām ir Kazaņas “Ak Bars” vienība, kam ar 41 punktu 22 mačos seko “Avangard”.

“Kuņluņ Red Star” ar 35 punktiem ir septītā, kamēr “Admiral” ar 23 punktiem atrodas 12.pozīcijā, bet aizsarga “Lada” ar 16 punktiem ir noslēdzošajā, 14.vietā.

Tikmēr Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 62 punktiem 23 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA komanda, bet tai ar 46 punktiem 20 spēlēs seko Maskavas CSKA, kura otrā ir kā savas divīzijas līdere, jo Helsinku “Jokerit” rēķinā ir 47 punkti 18 spēlēs.

Tikmēr ceturto vietu ar 39 punktiem ieņem Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienība, kuru trenē Pēteris Skudra, kamēr Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” ar 35 punktiem ir septītā, bet konferences un visas līgas pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi pie astoņiem punktiem 22 mačos.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.