“Latgols” iegūst bronzas medaļas Latvijas čempionātā

29/04/2018 20:14
latgols, sportazinas

Ludzas “Lagols” komanda svētdien kļuva par šīs sezonas Latvijas “SynotTip” handbola virslīgas bronzas medaļu laureātiem.

Bronzas sērijas ceturtajā mačā “Latgols” svētdien savā laukumā ar 28:26 (14:11) pārspēja “Ogre”/”Miandum”, sērijā līdz trim uzvarām gūstot virsroku ar 3-1.

Uzvarētāju rindās desmit vārtus iemeta Normunds Seņkāns, kamēr astoņi vārti Guntim Piļpukam. Savukārt Ogres vienības labā ar deviņiem precīziem metieniem atzīmējās Gatis Kurmēns.

“Latgols” svētdienas spēli iesāka ļoti apņēmīgi, jo, pateicoties trim Seņkāna vārtiem, mājinieki pirmo minūšu laikā ieguva 4:0 vadību. “Ogre”/”Miandum” spēles gaitu gan turpinājumā izlīdzināja, bet pirmo puslaiku Ludzas vienība noslēdza ar trīs vārtu vadību (14:11).

Otrajā puslaikā “Latgols” gan turēja spēles grožus savās rokās, pāris reizes iekrājot arī piecu punktu vadību, bet uzvaru mājiniekiem nodrošināja Jāņa Pavloviča precīzais metiens 14 sekundes pirms beigām, kas ļāva uzstādīt šī dueļa galarezultātu.

Kā vēstīts, sērijas pirmajā duelī “Ogre”/”Miandum” svinēja uzvaru ar rezultātu 34:26, bet otrajā un trešajā mačā “Latgols” komanda bija pārāka ar 30:27 un 37:26.

Tikmēr Latvijas čempionāta finālā Dobeles “Tenax” sērijā līdz trim uzvarām ar 2-1 atrodas vadībā pret pagājušās sezonas čempioni Rīgas “Celtnieku”. Jau nākamajā mačā, kas 5.maijā notiks Rīgā, “Tenax” pēc gada pārtraukuma var kļūt par valsts čempioniem.

Savukārt turnīrā par 5.-7.vietu Latvijas čempionātā ASK/LSPA savā laukumā cīnījās neizšķirti 30:30 (14:16) ar “Vaiņodi”, kas tādējādi izcīnījusi sesto vietu.

Mājinieku sastāvā deviņus vārtus iemeta Ēriks Drobots, bet “Vaiņodes” rindās ar septiņiem vārtu guvumiem atzīmējās Rihards Plūme.

Divu apļu turnīrā “Jūrmalas Sportam” bija astoņi punkti četrās spēlēs un noslēgumā piektā vieta, “Vaiņode” ar trim punktiem bija sestā, bet ASK/LSPA tika pie viena punkta, sacensības noslēdzot septītajā pozīcijā.

Sacensībā par 5.-7. vietu savā starpā cīnījās komandas, kuras izslēgšanas spēļu ietvaros izstājās ceturtdaļfinālā – ASK/LSPA un “Vaiņode”, kā arī “Jūrmalas Sports”, kas neiekļuva izslēgšanas cīņās.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Tenax” un “Celtnieks” kā divas labākās pamatturnīra komandas uzreiz iekļuva pusfinālā, kamēr Ludzas “Latgols” ceturtdaļfinālā divu maču summā ar 62:52 uzvarēja ASK/LSPA, bet “Ogre”/”Miandum” summā ar 75:49 sagrāva “Vaiņodi”. Pusfināla sērijā līdz divām uzvarām “Tenax” ar 2-0 apspēlēja “Latgols” vienību, kamēr “Celtnieks” ar tādu pašu rezultātu pieveica “Ogre”/”Miandum” handbolistus.

Latvijas čempionātā vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam tika sadalītas divos četriniekos, kur gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz aizvadīja divu apļu turnīru.

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja “Celtnieks”, kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja “Tenax”, gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.