Latvija nespēj izsekot Saūda Arābijas ātrumiem un cieš pārliecinošu zaudējumu

07/11/2017 21:03
futbols, izlase, sportazinas

Latvijas izlase šovakar Portugālē aizvadīja neoficiālu pārbaudes spēli pret Saūda Arābijas vienību. No Latvijas komandas ir atvadījies pēdējo gadu izlases kapteinis Kaspars Gorkšs, kura vietā kapteiņa pienākumus turpmāk pildīs Andris Vaņins. Interesanti, ka ar 13. numuru, kas allaž bija Gorkšam, spēlēja Dāvis Indrāns. Latvijas sastāvā pirms pašas spēles nelielu traumu guva Dāvis Ikaunieks, kura vietā nāca Deniss Rakels.

Latvijas sākumsastāvs: Andris Vaņins – Ņikita Koļesovs, Kaspars Dubra, Igors Tarasovs – Aleksandrs Solovjovs, Jevgēņijs Kazačoks, Dāvis Indrāns, Gļebs Kļuškins, Aleksejs Višņakovs – Deniss Rakels un Valērijs Šabala.

Spēles sākumā Latvija centās pieturēt bumbu, tomēr tas neizdevās veiksmīgi un Saūda Arābija ātri vien pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās. Pēc vairāk kā 15 minūtēm pirmo sitienu mūsējo sastāvā izpildīja Deniss Rakels, taču Saūda Arābijas vārtsargs bumbu atvairīja. Nedaudz vēlāk pēc konstruktīvas Saūda Arābijas saspēles bīstami uzsita Hasans Fallatahs, tomēr vārtus neguva. Fallatahs pēc neilga brīža izpildīja vēl vienu labu sitienu, tomēr tas atkal nebija sekmīgs.

Saūda Arābija turpināja uzbrukt vairāk kā Latvijas izlase un kādā no epizodēm tika pie iespējas izpildīt stūra sitienu. Pēc tā izpildes kāds no pretinieku futbolistiem izpildīja skaistu piespēli tālāk Ali Al Zaganam, kurš neviena netraucēts no dažu metru attāluma ietrieca bumbu tuvajā devītniekā – 1:0. Saūda Arābija puslaika turpinājumā izspēlēja ātru kombināciju, kad Latvijas aizsargi pazaudēja Mukhtaru Falatu, kurš vienatnē pret Vaņinu pārmeta bumbu skaisti pāri vārtsargam – 2:0.

Latvija nespēja izsekot Saūda Arābijas futbolistu kombinācijām un spēlēja kā izteikts otrais numurs. Mūsējo rindās pirmais bīstamais sitiens otrajā puslaikā bija vērojams aptuveni 70. minūtē, kad spēcīgi uzsita Aleksejs Višņakovs, taču bumba lidoja virsū vārtsargam. Latvijai trūka radošo izpausmju uzbrukumu veidošanā, kā arī mūsējos bieži vien pievīla tehniskais brāķis.

Otrā puslaika ietvaros Latvijas sastāvā tika veiktas vairākas maiņas, kas gan reālu labumu rezultāta izteiksmē neatnesa. Atlikušajās minūtēs mūsējo sniegums mazliet uzlabojās, tomēr 2018. gada pasaules kausa dalībniece Saūda Arābija izcīnīja likumsakarīgu uzvaru 2:0. Latvija tā arī neguva vismaz goda vārtus un pēc relatīvi labās spēles pret Andoru (4:0) ”Skonto” stadionā, šodien piedzīvojām blāvu zaudējumu.