Latvijai neizšķirts pret Ēģipti un trešā vieta Rīgas domes kausā

29/12/2017 13:57
handbols, sportazinas

Šodien Rīgas domes kausa noslēdzošajā spēlē Latvijas vīriešu izlase saspringtā galotnē cīnījās neizšķirti 26:26 pret Ēģipti, izcīnot trešo vietu turnīrā. Par turnīra uzvarētāju kļuva Ēģipte.

Pirmajās divās Rīgas domes kausa turnīra izcīņas spēlēs komandas cīnījušās ar atšķirīgām sekmēm. Latvija pēc zaudējuma Nīderlandei (24:29) otrajā dienā apspēlēja Igauniju (25:22), bet Ēģiptes valstsvienība tika galā gan ar igauņiem (31:22), gan nīderlandiešiem (24:21). Lai uzvarētu turnīrā Latvijai bija nepieciešams panākums ar +7, lai ieņemtu otro vietu – ar +4, bet neizšķirta vai zaudējuma gadījumā Latvija ierindotos trešajā vietā.

Spēles rezultātu trešajā minūtē atklāja Aivis Jurdžs, kurš laukumā šī gada Rīgas domes kausā devās pirmoreiz. Līdz spēles desmitajai minūtei rezultāts ritēja punkts punktā, bet tad divreiz izceļoties Dainim Krištopānam, reizi Ņikitam Pančenko Latvijas panāca 6:3, piespiežot ēģiptiešus pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā Ēģipte divus vārtus atguva, un, lai gan Latvija atjaunoja +3, tam sekoja četri viesu komandas vārtu pēc kārtas, latviešiem pirmoreiz nokļūstot iedzinēju lomā – 8:9. Divi Austra Tuminska vārti ļāva mūsējiem atgūt vadību, bet vēlāk Latvija atkal panāca triju vārtu pārsvaru. Puslaika pārtraukumā Armanda Uščina vadītie handbolisti noslēdza ar 15:13.

Otrā puslaika sākumā Austris Tuminskis un Nils Kreicbergs panāca tobrīd lielāko pārsvaru – 17:13 Latvijas labā. Pakāpeniski gan Ēģipte spēles gaitu līdzsvaroja un vairākkārt pietuvojās gan divu vārtu attālumā, gan līdz minimumam. Galotnē spēle saasinājās, abām komandām nopelnot vairākus noraidījumus. Piecas minūtes līdz spēles beigām Latvija pēc Jurdža metiena panāca +2, tomēr uzvaru neizdevās nosargāt – dramatiskā galotnē kaujiniecisks neizšķirts – 26:26.

Latvija izcīnīja trīs punktus, ierindojoties trešajā vietā un apsteidzot Igauniju, kas vienīgā turnīru noslēdza bez punktiem. Par turnīra uzvarētāju pirmoreiz kļuva Ēģipte, bet Nīderlande ierindojās otrajā vietā. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju kļuva ēģiptietis Ahmeds El Ahmars, bet rezultatīvākā spēlētāja godu sadalīja Dainis Krištopāns un Austris Tuminskis, kuri abi guva pa 17 vārtiem.