Latvijas basketbola izlasei PK kvalifikācijā svarīga cīņa viesos pret zviedriem

28/06/2018 08:51

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 28. jūnijā, plkst. 19:30 Stokholmā aizvadīs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēli ar Zviedrijas izlasi. Tiešraide TV6. Vēl B grupas turnīrā ceturtdien spēlēs Turcija – Ukraina.

[post_bet]

Latvijas valstsvienība 13 spēlētāju sastāvā trešdien ap pusdienas laiku ieradās Stokholmā un vakarā aizvadīja pirmo treniņu spēles hallē.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Turnejas pirmajā dienā viss notika pēc iepriekš plānotā grafika – lidojums, iekārtošanās viesnīcā, treniņš.

Gatavojoties spēlei, ņemam vērā, ka zviedri savā laukumā cenšas spēlēt ļoti ātri un agresīvi. Par emocionālo fonu gādā skatītāji un, ja zviedri noķer iedvesmu, viņi kļūst vēl bīstamāki. Mūsu uzdevums būs aizsardzībā nobremzēt pretinieku ātrumu un pašiem uzbrukumā censties izmantot augumu pārsvaru, kas šoreiz būs mūsu pusē. Tas nenozīmē, ka jābremzē spēles temps, taču jācenšas izvairīties no liekas steigas.

Jau pirmajā mačā Rīgā daudz punktu guvām pēc agresīvas darbības pretinieku soda laukumā. Toreiz gan arī paši daudz ielaidām – īpaši pirmajā puslaikā un pieredze ņemta vērā, koriģējot aizsardzības sistēmu. Taču nedomāju, ka ar vienu recepti pietiks panākumam, tāpēc ir vairāki rīcības varianti gan aizsardzībā, gan arī uzbrukumā.  Galvenais jācenšas nospēlēt stabili pēc iespējas ilgāku spēles laiku, nepieļaujot tādas krīzes, kā pārbaudes spēlē ar Krieviju sākumā un beigās.”

Latvijas un Zviedrijas basketbola valstsvienības kopš 1992. gada spēlējušas 22 reizes un līdz šim rezultāts bijis 16-6 Latvijas labā (Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros 2-2, Pasaules kausa kvalifikācijā 1-0). Mūsu komanda uzvarējusi pēdējās septiņās spēlēs, tai skaitā “EuroBasket 2015” kvalifikācijas turnīra cīņās 2014. gada vasarā – Lueleo ar 62:50 un Rīgā pagarinājumā ar 79:76, kā arī PK kvalifikācijas pirmajā aplī 26. novembrī Rīgā (82:73).

27. novembrī pirmā apļa spēles pirmajā puslaikā vadība septiņas reizes pārgāja no vienas komandas pie otras un vēl septiņas reizes uz tablo bija neizšķirts rezultāts. Līdz 15. minūtei zviedri demonstrēja apskaužamu divpunktu metienu precizitāti (15/25) un agresivitāti cīņā par atlēkušajām bumbām pie Latvijas komandas groza. Latvijas komandas pirmais pārsvars (24:19 – 8. minūtē) ātri tika likvidēts un 12. minūtē mājinieki bija nostādīti neērtā situācijā (26:32). Latvieši pakaļdzīšanos turpināja līdz puslaika beigām (31:32, 31:36, 35:36, 37:41), vadību atgūstot tikai 20. minūtē.

Pēc lielā pārtraukuma Latvijas komanda vēlreiz nonāca zaudētājos (49:54 – 24. minūtē). Ieslēdzot papildus jaudu aizsardzībām trīs minūšu laikā izdevās atgūt iniciatīvu (60:56), tomēr izšķirošais lūzums tika panākts tikai ceturtās ceturtdaļas vidū – ar visas komandas darbu aizsardzībā, kā arī Jāņa Blūma un Ojāra Siliņa precīzajiem tālmetieniem. Tā tika nopelnīta arī veiksmes palīdzība vairākās epizodēs – 82:73.

Izmantotie resursi: Basket.lv