Latvijas čempioni – Jūrmalas “Spartaks”

28/10/2017 16:06

Jūrmalas “Spartaks” sestdien priekšpēdējā kārtā nodrošināja uzvaru “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas šīs sezonas čempionātā, nosargājot pērn izcīnīto valsts čempiones titulu.

“Spartaks” savā laukumā ar 2:0 (0:0) pārspēja Latvijas kausa ieguvēju “Liepāju”/”Mogo”, līdz ar to kārtu pirms sezonas beigām nodrošinot uzvaru kopvērtējumā.

Jūrmalas “Spartaks” klubs dibināts vien 2007.gadā, bet debiju virslīgā tas piedzīvoja 2012.gadā, iegūstot piekto vietu. Līdz pērnajai sezonai Jūrmalas komandai pie medaļām nebija izdevies tikt, bet 2016.gadā negaidīti tika izcīnīts Latvijas čempionu tituls.

Jūrmalā notikušajā duelī rezultāts tika atklāts otrā puslaika sākumā, kad precīzi sita Vladislavs Kozlovs. Savukārt puslaika vidū otro bumbu Liepājas vienības vārtos ieraidīja vēl viens rēzeknietis Edgars Gauračs, kurš pilda komandas kapteiņa un ģenerāldirektora pienākumus.

Vēl sestdien “Riga” savā laukumā izlaida uzvaru un nospēlēja 2:2 (2:0) ar “Jelgavu”, līdz ar to vēl nevarēja svinēt vicečempiones titulu un nodrošināt ceļazīmi uz nākamā gada UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīru.

Šajā mačā rezultāts tika atklāts 25.minūtē, kad Rīgas kluba igauņu uzbrucējs Bogdans Vaščuks realizēja 11 metru soda sitienu. Kad līdz pirmā puslaika beigām bija palikušas trīs minūtēs, “Riga” serbu uzbrucējs Darko Lemajičs pēc lieliskas izspēles raidīja otro bumbu viesu vārtos.

Otrajā puslaikā, 57.minūtē Artis Jaudzems vienus vārtus atguva, bet 14 minūtes pirms pamatlaika beigām “Jelgava” nonāca mazākumā. Tiesa, jelgavnieki desmit vīru sastāvā izlīdzināja spēles rezultātu, četras minūtes pirms pamatlaika beigām precīzi sitot Endijam Šlampem.

Aizpērn “Riga” ar nosaukumu “Caramba”/”Dinamo” triumfēja Latvijas pirmajā līgā, iegūstot iespēju debitēt virslīgā un pirmajā sezonā iegūstot piekto vietu. Šogad “Riga” divas reizes spēlēja Latvijas kausa finālā, taču cieta zaudējumus un arī šādā veidā nespēja nodrošināt ceļazīmi uz Eirokausiem.

Savukārt RFS, kas pirms šodienas mačiem bija vienīgā sāncense “Spartakam” cīņā par titulu, savā laukumā ar 2:4 (2:2) atzina “Ventspils” pārākumu, kā rezultātā saasināja cīņu par pārējām godalgām.

Rīgā notikušajā mačā jau pirmajā puslaikā tika gūt četri vārti. Mača rezultātu 13.minūtē atklāja “Ventspils” nigēriešu uzbrucējs Adeleke Akinjemi, bet pirmā puslaika otrajā pusē RFS uzbrucējs Eduards Višņakovs piecu minūšu laikā izcēlās ar diviem precīziem sitieniem, izvirzīdams vadībā rīdziniekus.

Tiesa, piecas minūtes pirms puslaika beigām “Ventspils” aizsargs Nauris Bulvītis no vārtu priekšas ar galvu panāca izlīdzinājumu, bet otrā puslaika sestajā minūtē tieši viņš atguva vadību viesiem. Otrā puslaika vidū ceturto bumbu RFS vārtos ieraidīja Akinjemi, bet atlikušajā laikā laukuma saimnieki nespēja atspēlēties, “Ventspils” svinēja uzvaru ar 4:2.

Pirms pēdējās kārtas spēlēm kopvērtējuma līderpozīcijā ar 43 punktiem 23 mačos ir Jūrmalas “Spartaks”, kam ar 37 punktiem 24 spēles seko “Riga”, kas jau noslēgusi sezonu. Pa 35 punktiem 23 cīņās ir RFS un “Ventspils” komandām, kurām ar 34 punktiem seko “Liepāja”/”Mogo”.

Vēl “Jelgavai” ir 26 punkti, turklāt šī vienība agri izstājās no Latvijas kausa izcīņas un līdz ar to nākamgad nepiedalīsies Eirokausos, bet “Metta”/”Latvijas Universitāte” guvusi 15 punktus.