Latvijas motokrosisti izcīna astoto vietu Eiropas Nāciju kausā

03/09/2017 22:27
Eiropas Nāciju kauss motokrosā

Latvijas motokrosisti Kristers Drevinskis, Rainers Žuks, Eduards Bidzāns un Mairis Pumpurs svētdien Polijā izcīnīja astoto vietu Eiropas Nāciju kausā.

Sacensības sākās jau sestdien, kad bija paredzēti treniņbraucieni un kvalifikācija, tomēr iepriekšējā naktī uznākušās lietavas trasi padarīja praktiski neizbraucamu, tāpēc pēc trim treniņbraucieniem sacensību žurija pieņēma lēmumu atcelt kvalifikāciju.

Līdz ar to katras komandas starta kārtību noteica pēc treniņbraucienos uzrādītajiem rezultātiem, summējot trīs labākos rezultātus, kas Latvijai deva septīto starta vietu. Augstvērtīgāko rezultātu Latvijas izlasei sestdien izcīnīja Drevinskis, uzrādot otro ātrāko apļa laiku.

Tikmēr svētdien visi četri plānoties sacensību braucieni varēja notikt kā plānots. Vispirms 85 kubikcentimetru klases pirmajā braucienā Pumpurs ieņēma 12., bet Bidzāns 17.vietu, kamēr šīs klases otrajā braucienā viņi attiecīgi bija 15. un 19.pozīcijā.

Savukārt apvienotās 125/250 kubikcentimetru klases pirmajā braucienā Drevinskis bija sestais, bet Žuks ierindojās 17.vietā, kamēr otrajā braucienā viņiem attiecīgi astotā un 19.vieta.

Tikmēr summā Latvijas komanda nopelnīja 94 punktus, kas tai deva astoto vietu 17 komandu konkurencē.

Komandas līderis Drevinskis, kurš startēja ar 250 kubikcentimetru motociklu, komandai pievienojās vien pēdējā brīdī. Patlaban 19 gadus vecais motokrosists, visticamāk, Latviju pārstāvēs arī prestižajās Nāciju kausa sacensībās, kurās nebrauks šī brīža labākais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass, kurš pēc pasaules čempionāta veselības likstu dēļ beigs sezonu.

Tikmēr par uzvarētāju kļuva Francija, kas nopelnīja 36 punktus, aiz sevis atstājot Dāniju, kam bija par četriem punktiem vairāk, bet trešā ar 58 punktiem bija Itālija, kura Eiropas Nāciju kausu ieguva pirms diviem gadiem.

Latvijas komanda līdz ar to spēja tikt par pozīciju augstāk nekā pirms diviem gadiem, kad Eiropas Nāciju kauss tika aizvadīts iepriekšējo reizi, toreiz komandā startējot Tomasam Šileikam, Arnoldam Sniķerim, Ralfam Edgaram Ozoliņam un Pumpuram.