Latvijas U-17 meiteņu izlase izgāž pirmo ceturtdaļu, Pasaules kausā zaudējot Austrālijai

22/07/2018 19:42

Latvijas U-17 meiteņu basketbola izlase svētdien Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā piedzīvoja zaudējumu Austrālijas vienaudzēm.

Latvijas izlase grupu turnīra mačā atzina pretinieču pārākumu ar 41:60 (2:15, 9:10, 14:21, 18:14).

Latvijas basketbolistes demonstrēja ļoti vāju sniegumu pirmajā ceturtdaļā, gūstot tikai divus punktus. Spēles turpinājumā latvietēm tā arī neizdevās izlīdzināt rezultātu un pacīnīties par uzvaru.

Zaudētāju komandas sastāvā astoņus punktus guva Anita Megija Mikelsone, bet septiņus punktus pievienoja Paula Klescova, kuras kontā arī desmit atlēkušās bumbas.

Līdz ar to Latvijas izlase ar diviem zaudējumiem divos mačos atrodas trešajā vietā, kamēr austrālietes ar divām uzvarām tikpat spēlēs ir pirmās. Otrajā vietā ar vienu uzvaru vienā mačā ir Kanāda, bet Angola ar vienu zaudējumu ir pēdējā pozīcijā.

Jau ziņots, ka Latvijas basketbolistes turnīru sestdien sāka ar 51:65 zaudējot Kanādai. Tikmēr Austrālijas izlase otrā D apakšgrupas spēlē ar 81:43 sagrāva Angolu.

Apakšgrupu turnīra noslēgumā Latvijas izlase spēlēs pret Angolu.

Visas grupas komandas sasniegs astotdaļfinālu. Tajā D grupas vienības spēkosies ar C apakšgrupas komandām Spāniju, Ungāriju, Argentīnu un Jaunzēlandi.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupu turnīrā. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles – astotdaļfināli, ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles.

Tieši neilgi pirms planētas meistarsacīkstēm Latvijas valstsvienība aizvadīja pārbaudes turnīru Liepājā ar spēcīgu komandu piedalīšanos. Starp tām bija arī Kanāda, kas tika pieveikta ar 62:47.

Vēl šajā turnīrā Latvija ar 38:103 kapitulēja spēcīgajai ASV, kā arī ar 54:85 zaudēja Ķīnai.

Lielākā daļa no Latvijas U-17 izlases basketbolistēm aizvadītajā sezonā savas prasmes pilnveidoja, spēlējot Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.

Komandas līdere Jete Nulle jau startējusi piecos izlašu turnīros, bet Laura Meldere – četros. Vēl sešas meitenes pērn piedalījās ceļazīmes izcīnīšanā. Sastāvā ir arī četras debitantes.

Kaspara Mājenieka trenētā Latvijas izlase tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņā U-17 vecuma grupā ieguva pērn, izcīnot ceturto vietu Eiropas U-16 čempionātā.

U-17 Pasaules kausa izcīņā Latvijas bija pārstāvēta arī 2016.gadā, kad komanda ierindojās desmitajā vietā.

Pasaules kausa izcīņa U-17 izlasēm ilgs līdz 29.jūlijam.