Latvijas U – 20 hokeja izlase pirmajā pārbaudes spēlē uzvar Franciju

06/12/2017 22:52
Latvijas U - 20 hokeja izlase Sportazinas.com

Gatavojoties pasaules čempionātam pirmās divīzijas A grupā, Latvijas U-20 nacionālā hokeja valstsvienība trešdien Meribelas (Francija) kalnu pilsētiņā ar rezultātu 4:2 (2:0, 1:0, 1:2) pirmajā pārbaudes mačā uzveica Francijas vienaudžus.

Kā vēsta Latvijas hokeja federācija, ar precīziem metieniem uzvarētāju rindās izcēlās Renārs Krastenbergs, Roberts Kaļķis un Aleksejs Popovs.

Pirmo trešdaļu Zirņa padotie iesāka ļoti veiksmīgi un pēc nospēlētajām 20 minūtēm atradās vadībā ar 2:0. Otrajā periodā Alekejs Popovs ar spēcīgu metienu palielināja pārsvaru, panākot jau 3:0.

Noslēdzošajās 20 minūtēs franči samazināja rezultātu līdz minimumam – 2:3, bet Daniels Bērziņš guva ceturtos vārtus Latvijas komandas labā, pieliekot punktu šai spēlei.

Latvijas izlases vārtus šajā duelī sargāja HK “Rīga” pārstāvis Jānis Voris.

Sestdien Latvijas nacionālajai komandai plkst.20:00 paredzēts duelis ar Kazahstānas vienaudžiem.

Kārļa Zirņa rīcībā Francijā atrodas 15 uzbrucēji, 9 aizsargi un 2 vārtsargi. Šobrīd ir neskaidrība par vārtsarga Mareka Egīla Mitena pievienošanos izlasei. Tāpat komandas rindas vēl var pastiprināt Erlends Kļaviņš, kurš dēļ neliela savainojuma turpina gatavoties Rīgā.

U-20 izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka 28.novembrī. Pirmajās dienās valstsvienība aizvadīja treniņus nepilnā sastāvā, bet piektdien un sestdien komandai pievienojās padsmit hokejisti. Pirms došanās uz Franciju Zirnis kandidātu pulku samazināja un nosauca tos hokejistus, kas treniņnomenti turpinās pasaules čempionāta mājvietā.

Gatavojoties pasaules čempionātam Francijā, Latvijas izlases spēlētāji šā gada maijā piedalījās Melnās jūras kausā Sočos, jūlijā aizvadīja treniņnometni Brocēnos un Rīgā, kā arī novembra beigās startēja turnīrā Ventspilī.

Latvijas izlase pasaules čempionāta pirmajā divīzijā A grupā spēlēs kopā ar Kazahstānu, Vāciju, Austriju, Ungāriju un mājiniekiem Franciju.