Latvijas U-20 izlase piedzīvo pirmo zaudējumu čempionātā

11/12/2017 17:08
U--20 hokeja izlase, Sportazinas.com

Pirmo zaudējumu Pasaules čempionāta pirmās divīzijas A grupas spēlē pirmdien piedzīvoja Latvijas nacionālā U-20 hokeja izlase, kas ar 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienos piekāpās Kazahstānai.

Abas komandas čempionātu sāka ar uzvarām. Latvijas izlase ar 4:1 visai pārliecinoši pieveica Ungāriju. Savukārt Kazahstānas komanda mačā pret Vāciju uzvaru izlaida pamatlaika pirmspēdējā minūtē, tomēr uzvarēja pagarinājumā (3:2). Savā starpā komandas pēdējo reizi tikās pavisam nesen, aizvadot pārbaudes spēli pirms čempionāta. Toreiz ar 4:1 pārāki izrādījās Kazahstānas hokejisti.

Spēles pirmo trešdaļu abas komandas aizvadīja augstā tempā, veidojot daudzus uzbrukumus un arī kļūdoties. Trešdaļas 13. minūtē vadībā izvirzījās Latvijas hokejisti – pēc Artūra Homjakova piespēles precīzs bija Renārs Krastenbergs, izvirzot vadībā Latviju (1:0) un gūstot savus otros vārtus turnīrā.

Spēles otrais nogrieznis Kārļa Zirņa trenētajai Latvijas izlasei izvērtās neveiksmīgs. Trešdaļas septītajā minūtē Latvijas izlase palika skaitliskajā mazākumā par skaitliskā sastāvā pārkāpšanu un Iļja Rižijs Kazahstānai panāca izlīdzinājumu (1:1). Piecas minūtes pirms otrā pārtraukuma 2+10 noraidījumu saņēma Kazahstānas izlases spēlētājs Danijars Gabdulļins, Latvijai nonākot skaitliskajā vairākumā. Latviešiem pat izdevās gūt vārtus, taču tiesneši tos neieskaitīja. Savukārt mirkli vēlāk mūsējie vairākumā zaudēja vārtus, izlaižot pretuzbrukumu, kura noslēgumā Gustavu Grigalu no tuvās distances pārspēja Arturs Gatijatovs, panākot 1:2.

Trešās trešdaļas ievadā Latvijas izlase palika skaitliskajā mazākumā pēc Denisa Smirnova noraidījuma. Izturot to, mūsējie aktīvi metās apdraudēt pretinieku vārtus, reizēm iespiežot Kazahstānu aizsardzības zonā, taču ripa vārtos negāja. Trešā perioda gaitā Kazahstāna prasmīgi aizsargājās, neļaujot Latvijai tikt pie vārtu guvuma. Pamatlaika pēdējā minūtē Latvijas izlases treneri nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un tas nesa augļus – 12 sekundes pirms beigu signāla Daniels Bērziņš izrādījās veiklākais vārtu priekšā, panākot izlīdzinājumu (2:2)!

Pagarinājumā iniciatīva piederēja Kazahstānai un Latvijas hokejistiem lielākoties nācās atvairīt sāncenšu uzbrukumus, vairākkārt glābjot Grigalam. Situācija kļuvusi pavisam draudīga puaotru minūti pirms pagarinājuma beigām, Latvijas izlasei nonākot skaitliskajā mazākumā, taču neizšķirtu izdevās noturēt līdz pēcspēles metienu sērijai. Pēcspēles metienos Latvijai ne reizi neizdevās pārspēt Kazahstānas izlases vārtsargu Denisu Karatajevu, savukārt Kazahstānai izdevās gūt vienus vārtus, bullīti realizējot Arturam Gatijatovam – Latvijai zaudējums ar 2:3, taču izcīnīts punkts.

Pasaules U-20 čempionāts 1. divīzijā. A grupa

Latvija – Kazahstāna 2:3 PM (1:0, 0:2, 1:0, 0:0, 0:1)
Vārti: 12:48 Krastenbergs (Homjakovs) 0:1, 27:04 Rižijs (Gatijatovs, vair.) 1:1, 36:51 Gatijatovs (Nazarenko, Musabajevs, maz.) 1:2, 59:48 Bērziņš (Ģēģeris) 2:2, 65:00 Gatijatovs (PM) 2:3.
Soda minūtes: 12:18.
Metieni: 41:27.
Vārtsargi: Deniss Karatajevs – Gustavs Grigals (59:12-59:48 tukši vārti).

*Informāciju sagatavoja Latvijas hokeja federācija.

Latvijas U-20 hokeja izlases sastāvs dalībai pasaules čempionātā:

vārtsargi: Gustavs Dāvis Grigals (Božersitijas-Šrīvportas “Mudbugs”, NAHL), Jānis Voris (“Rīga”, MHL);

aizsargi – Renārs Kārkls, Arvils Bergmanis, Aleksejs Popovs, Pauls Svars, Roberts Kaļķis (visi – “Rīga”, MHL), Sandis Smons (Ženēvas “Servette” U-20, Šveice), Markuss Komuls (Soldatnas “Kenai River Brown Bears”, NAHL), Tomass Zeile (Hadsonas “Northern Cyclones”, NCDC);

uzbrucēji – Vladislavs Nazarovs (Stavangeres “Oilers U-20”), Artūrs Homjakovs, Renārs Cipruss, Daniels Bērziņš, Deniss Fjodorovs (visi – “Rīga”, MHL), Rihards Melnalksnis (Langnau “Tigers” U-20, Šveice), Deniss Smirnovs (“Servette” U-20), Renārs Krastenbergs (Ošavas “Generals”, OHL), Verners Egle (Medisonas “Capitols”, USHL), Roberts Bļugers (Fērbenkas “Ice Dogs”, NAHL), Emīls Ģēģeris (Rīgas “Dinamo”), Erlends Kļaviņš (Bostonas “Junior Bruins”, NCDC).