Latvijas U16 meiteņu basketbola izlase pārbaudes turnīrā Polijā sagrauj horvātietes

22/07/2018 19:00

Latvijas U16 meiteņu izlase (2002. dzimšanas gads un jaunākas) Polijas pilsētā Volominā Malgožatas Didekas piemiņas  turnīra pēdējā kārtā pārliecinoši pieveica Horvātijas kadetes – 86:54 (30:11, 50:17, 65:33) un turnīrā finišēja 2. vietā. Visas turnīra dalībnieces gatavojas Eiropas U16 čempionātam, kas 17. augustā sāksies Kauņā.

Latvijas komandai Katrīna Smilga guva 20 punktus, Līva Krūmiņa, Vanesa Jasa un Madlēna Ģērķe pa 11.

Juta Harčenko tika iekļauta turnīra simboliskajā piecniekā, bet Nikola Priede saņēma balvu kā labākā centra spēlētāja (arī labākā atlēkušo bumbu ziņā).

Turnīra iepriekšējās divās cīņās Latvijas kadešu izlase ar 76:69 pieveica Turciju, kā arī ar rezultātu 58:63 atzina mājinieču poliešu pārākumu.

Latvijas U16 meiteņu izlases galvenais treneris Matīss Rožlapa:

“Abās uzvarētajās spēlēs ar Turcijas un Horvātijas komandām pirmie puslaiki bija kvalitatīvi, bet otrajos iestājās atslābums. Pretinieces, nonākušas dziļos mīnusos, aktivizējās, savukārt mūsu komandas darbību, iespējams, ietekmēja nogurums, jo centāmies visas 40 minūtes uzturēt augstu intensitāti. Turcietēm ar presingu izdevās bīstami samazināt rezultāta starpību, šodien gan lielo pārsvaru nosargājām.

Ar Polijas komandu neveiksmes sākās pirmā puslaika beigās. Bija iespēja pārtraukumā doties ar vismaz 10 punktu pārsvaru, bet palika tikai plus 5. Otrajā puslaikā mājinieces sedza zonu, mūsu sadarbības pret ro labi strādāja, bet meitenes nevarēja trāpīt no vislabākajām pozīcijām. Var teikt, ka trīspunktnieku bija par daudz (7/39), taču lielākā daļa no tiem bija brīvi, Taču bumba negāja grozā arī no tuvās distances. Iemesls? Daļēji, iespējams, nogurums, daļēji tas, ka ikdienā nav pierasts spēlēt tik intensīvi un saskarties ar pretinieču augumu pārsvaru. Jāturpina slīpēt individuālo meistarību, lai varētu trāpīt arī par spīti pretinieču pretdarbībai.

Kaut gan visās spēlēs pretiniecēm bija augumu pārsvars gandrīz visās pozīcijās, uzvarējām cīņā par atlēkušajām bumbām. Cīņasspars bija līmenī, meitenes labi sadarbojās – garākās atbloķēja pretinieču centrus, “mazās” ņēma bumbas. Tāpēc statistika neatspoguļo reālo ieguldījumu. No 15 spēlētājām mačos piedalījās 13. Paula Mauriņa un Kristiāna Kulačkovska vēl ārstē savainojumus un, ceru, varēs spēlēt Baltijas kausa izcīņā Tallinā. Pagaidām ierindā paliek visas.”

U16 izlases kandidāte Līna Loceniece U17 izlases sastāvā piedalās U17 Pasaules kausa izcīņā.

No 30. jūlija līdz 1. augustam Latvijas komanda piedalīsies Baltijas kausa izcīņā Tallinā, kur spēlēs ar Lietuvas, Somijas un Igaunijas izlasēm. 5. un 6. augustā Rīgā būs divas pārbaudes spēles ar Vācijas kadetēm.

Eiropas čempionātā Kauņā grupas turnīrā Latvijas kadetes cīnīsies ar Spānijas (17. augustā), Serbijas (18. augustā) un Nīderlandes (19. augustā) komandām. Astotdaļfinālā B grupas četrinieks tiksies ar A grupas vienībām (Francija, Turcija, Beļģija, Čehija). Uzvarētājas turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētājas par 9.-16.vietu.