LBL: Jaunzems gūst 29 punktus – LU pārspēj liepājniekus

21/01/2018 19:31

“Latvijas Universitāte” (LU) “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) mačā svētdien savā laukumā ar rezultātu 78:70 (16:19, 22:22, 24:22, 16:7) pārspēja “Betsafe”/’Liepāja” komandu.

Studentiem šī bija ceturtā uzvara sezonā, kas ļāvusi pakāpties uz septīto vietu kopvērtējuma tabulā.

Vēl piecas minūtes pirms pamatlaika beigām LU bija iedzinējos ar 69:70, bet ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē nosargāja savu grozu neiekarotu, izcīnot uzvaru.

LU rindās lielisku sniegumu demonstrēja Linards Jaunzems, kurš guva 29 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr Liepājas komandā ar 18 punktiem rezultatīvākais bija amerikānis Kails Bendžamins.

Līdz ar uzvaru LU pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, kamēr “Betsafe”/’Liepāja”, ņemot vērā arī mačus Baltijas Basketbola līgā (BBL), tagad cietusi septiņas neveiksmes pēc kārtas.

Sezonas pirmajā pusē abās savstarpējās spēlēs uzvarēja Liepājas komanda. Vispirms 18.novembrī LU tika uzveikta ar rezultātu 77:65, bet decembra sākumā studentus izdevās salauzt vien pagarinājumā, gūstot virsroku ar 85:83.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 15 uzvaras 15 mačos, kam ar desmit panākumiem 12 spēlēs seko “VEF Rīga”. Trešā ar 11 uzvarām 15 mačos ir “Jūrmala”, bet ceturtā ar desmit panākumiem 16 cīņās ir “Ogre”.

Tālāk ar piecām uzvarām 14 spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja”, bet sesto pozīciju ieņem “Jēkabpils”, kas tikusi pie piecām uzvarām 16 dueļos.

Pirmajam sešiniekam ar četrām uzvarām 16 spēlēs seko “Latvijas Universitāte”, divas uzvaras deviņos mačos ir “Valka”/”Valga” rēķinā, bet “Valmiera”/ORDO iekrājusi trīs uzvaras 17 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.