LBL kopvērtējuma vicelīdere “Ogre” viesos droši uzvar “Latvijas Universitāti”

12/11/2017 20:08
lu, sportazinas

“OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) vicelīdere “Ogre” svētdien viesos ar rezultātu 95:64 (21:21, 24:16, 22:9, 28:18) sagrāva “Latvijas Universitāti” (LU).

Ogres komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Mārcis Vītols, 13 punkti Guntim Sīpoliņam, bet pa 11 punktiem sameta Jānis Antrops, Lauris Mizis un Rinalds Sirsniņš. Mizim arī astoņas atlēkušās bumbas, kamēr Sirsniņš atzīmējās ar septiņām rezultatīvām piespēlēm.

LU ar 14 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Linards Jaunzems, 13 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Renāram Birkānam, bet pa 11 punktiem guva Aivis Lēmanis un Kārlis Žunda.

Spēles pirmās 17 minūtes ritēja sīvā cīņā par vadību, bet otrās ceturtdaļas pēdējās minūtēs ogrēnieši ar 11:0 izrāvienu no neizšķirta panāca 45:34. Otrajā puslaikā studentiem viesu pārsvaru izdevās samazināt līdz septiņiem punktiem, taču lielāka atspēlēšanās nesekoja, kas “Ogrei” ļāva svinēt drošu uzvaru.

Ogrēnieši LBL sezonas ievadā guva piecas uzvaras pēc kārtas, bet iepriekšējā spēlē ar 83:86 piekāpās “Jūrmalai”. Ogres komanda šosezon piedalās arī Baltijas Basketbola līgā (BBL) un, ņemot vērā arī šī turnīra bilanci, iepriekšējās četrās spēlēs bija cietusi trīs zaudējumus.

Tikmēr LU šosezon astoņās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras, kas abas gūtas pret LBL pastarīti “Valmieru”/ORDO. Šonedēļ studentu komandas sastāvā atgriezās viens no iepriekšējo sezonu līderiem Roberts Krūmiņš, kurš gan divos mačos nav devis lielu artavu.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir astoņas uzvaras astoņos mačos. Ar sešām uzvarām septiņās cīņās seko “Ogre, kamēr “VEF Rīga” iekrājusi četras uzvaras piecās spēlēs, bet “Jūrmalai” ir piecas uzvaras astoņos mačos.

Pirmajam četriniekam ar divām uzvarām sešās spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja” un Valka”/”Valga”, kamēr pa divām uzvarām astoņos dueļos ir LU un “Jēkabpilij”. Turnīra tabulu noslēdz “Valmiera”/ORDO, kas desmit spēlēs tikusi pie divām uzvarām.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.