LBL smagsvaru cīņā pārāki “vefieši”

21/03/2018 20:49

“VEF Rīga” “Olybet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) vadošo komandu duelī viesos ar rezultātu 82:63 (23:10, 19:19, 26:21, 14:14) pārspēja “Ventspils” vienību.

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākais bija meksikānis Alekss Peress, kurš guva 18 punktus un veica astoņas rezultatīvas piespēles, Kristapam Janičenokam bija 14 punkti, bet pa desmit punktiem iemeta Mareks Mejeris un Kendriks Brauns.

Tikmēr “Ventspilij” vienīgais basketbolists, kurš pārsniedza desmit punktu robežu, bija 15 punktus guvušais amerikānis Emanuēls Ubilla.

Rīdzinieki pirmajā ceturtdaļā četras minūtes nosargāja savu grozu neiekarotu, kā rezultātā panāca jau 15 punktu pārsvaru – 19:4. Spēles pirmo ceturtdaļu ar 23:10 uzvarēja viesi, bet mača otrajā nogrieznī “Ventspils” divas reizes pietuvojās līdz mīnus astoņiem punktiem. Tiesa, ceturtdaļas otrajā pusē “VEF Rīga” atjaunoja pārsvaru virs desmit punktiem, pirmo puslaiku uzvarot ar 42:29.

Trešajā ceturtdaļā pēc Kaspara Bērziņa diviem soda metieniem “VEF Rīga” handikaps sasniedza jau 23 punktus, bet ceturkšņa beigās tas tika samazināts līdz 15 punktiem. Mača noslēdzošajā nogrieznī Rīgas komandas vadība turējās 20 punktu robežās, Latvijas galvaspilsētas klubam svinot drošu panākumu.

Iepriekšējo un līdz šodienai vienīgo reizi abas komandas šajā sezonā tikās 18.novembrī, kad ventspilnieki Rīgā izcīnīja drošu uzvaru ar 75:58. Trešā savstarpējā cīņa regulārajā čempionātā notiks Ventspils laukumā – 14.aprīlī.

LBL ietvaros šosezon labāk klājies “Ventspils” basketbolistiem, kuri 22 mačos piedzīvojuši tikai divus zaudējumus – 10.februārī pret “Ogri” (87:89) un šodien pret “VEF Rīga”, tādējādi atrodoties kopvērtējuma pirmajā vietā. Tikmēr “VEF Rīga” 16 uzvarām 18 mačos ir otrajā vietā. Bez mača ar “Ventspili” rīdzinieki savā sezonas pirmajā LBL spēlē piekāpās arī “Ogrei” (80:85). Līdz ar to ogrēnieši ir vienīgie, kuri šajā sezonā uzveikuši abas Latvijas spēcīgākās komandas.

“Ventspils” bija uzvarējusi pēdējās piecās LBL spēlēs, bet nupat izstājās no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņas. Sezonas turpinājumā ventspilnieki var koncentrēties cīņai tikai vienā frontē, vispirms tiecoties pēc pirmās vietas pamatturnīrā. Lai tai tuvotos, divās spēlēs ar čempioniem “VEF Rīga” vajadzētu izcīnīt vismaz vienu uzvaru, līdz ar to zaudējums šodienas mačā kurzemniekiem apgrūtinājis cīņu par pirmo vietu un sava laukuma priekšrocībām izslēgšanas turnīrā.

Tikmēr “VEF Rīga” kopš zaudējuma novembra mačā ar ventspilniekiem uzvarējusi jau 12 vietējā čempionāta spēlēs pēc kārtas, turklāt pēdējā laikā veiksmīgi cīnās VTB Vienotās līgas turnīrā – piecas uzvaras pēdējās septiņās spēlēs.

“Ventspils” un “VEF Rīga” komandas kopš 2008.gada sezonas LBL čempionātā savā starpā spēlējušas 71 reizi un neliels pārsvars bijis rīdziniekiem – 37 uzvaras pret ventspilnieku 34 panākumiem. Savukārt pamatturnīros biežāk uzvarējuši ventspilnieki (14-10). Zīmīgi, ka šis pārsvars iekrāts izbraukuma spēlēs (9-3), kamēr Ventspilī līdz šim mazliet veiksmīgāki bijuši rīdzinieki (5-7).

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 21 uzvara 23 mačos, savukārt ar 16 panākumiem 18 dueļos seko “VEF Rīga”. Tikmēr “Jūrmalai” ir 16 uzvaras 21 cīņā, bet 15 panākumus 23 spēlēs guvusi “Ogre”.

Piektajā vietā ar piecām uzvarām 13 mačos ir “Valka”/”Valga”, kam ar astoņiem panākumiem 23 cīņās seko “Betsafe”/”Liepāja”, bet ārpus izslēgšanas turnīra zonas ar septiņām uzvarām 25 mačos ir “Jēkabpils”.

Tāpat tuvu pirmajam sešiniekam ir arī “Latvijas Universitāte”, kas iekrājusi sešus panākumus 24 mačos. Savukārt turnīra tabulu noslēdz “Valmiera”/ORDO, kas savākusi četras uzvaras 26 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.