LBL: VEF droši uzvar Jekabpilī

13/12/2017 20:25

Valsts čempione “VEF Rīga” trešdien “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 86:61 (21:17, 26:15, 20:16, 19:13) viesos droši pieveica kopvērtējuma pastarīti “Jēkabpils”.

“Jēkabpils” rindās laukumā devās vien septiņi basketbolisti, kuri spēles garumā nespēja izrādīt nopietnu pretestību titulētajiem sāncenšiem. Tikmēr “VEF Rīga” rindās vien trīs basketbolisti nospēlēja vairāk nekā 20 minūtes, bet visi 12 pieteiktie laukumā pavadīja vismaz deviņas minūtes.

Rezultatīvākais “VEF Rīga” rindās ar 17 punktiem bija nesen no nopietnas traumas atlabušais Kaspars Vecvagars, kuram ar 15 punktiem piebalsoja Andris Misters.

Tikmēr “Jēkabpils” komandā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija lietuvietis Dominiks Domarks, kuru divkārtējā valsts čempionāta bronzas medaļniece piesaistīja vien otrdien, kamēr 13 punktus sameta Kristaps Kanbergs.

Šīs vienības savā starpā tikās jau 8.novembrī, kad turpat Jēkabpilī rīdzinieki izcīnīja uzvaru ar gandrīz identisku rezultātu – 86:59.

Kopš tās reizes komandu sastāvos notikušas dažādas izmaiņas. Vēl tikai otrdien “Jēkabpils” papildinājās ar Domarku, kurš pagājušajā sezonā ar Marijampoles “Sūduva-Mantiga” komandu kļuva par Lietuvas otrās līgas čempionu, vidēji iemetot 9,1 punktu, bet pirms šīs sezonas pievienojās Lietuvas Basketbola līgas (LKL) vienībai Alītas “Dzūkija”, taču ar ievērības cienīgu sniegumu neizcēlās.

Tikmēr “VEF Rīga” pagājušajā nedēļā negaidīti papildinājās ar Kasparu Bērziņu, kurš komandas rindās debitēja sestdienas uzvarā pret “Valmiera”/ORDO (93:65), basketbolistam 22 minūtēs atzīmējoties ar sešiem punktiem. Pēc traumas “VEF Rīga” sastāvā atgriezies arī Vecvagars, kurš pagājušā gada 1.oktobrī tieši mačā pret “Jēkabpili” iedzīvojās Ahileja cīpslas plīsumā.

LBL kopvērtējumā līderei “Ventspils” ir 11 uzvaras 11 mačos. Ar astoņām uzvarām desmit spēlēs seko “Ogre”, uz trešo pozīciju ar sešām uzvarām astoņās spēlēs pakāpusies “VEF Rīga”, kamēr astoņi panākumi 11 cīņās ir “Jūrmalai”.

Pirmajam četriniekam ar četrām uzvarām desmit spēlēs seko “Betsafe”/”Liepāja”, kamēr “Latvijas Universitātei” un “Valmiera”/ORDO komandām ir pa trim uzvarām 12 mačos, bet “Valka”/”Valga” rēķinā ir divi panākumi astoņos mačos. Savukārt turnīra tabulu ar diviem panākumiem 12 dueļos noslēdz “Jēkabpils”.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus, bet “Valka”/”Valga” – divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Šajā pavasarī LBL čempionātā triumfēja “VEF Rīga” komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot “Ventspili”, kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva “Barons kvartāls”, kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.