Lece/ Liepiņlauska sasniedz Eiropas čempionāta sniega volejbolā ceturtdaļfinālu

24/03/2018 13:20

Latvijas volejbolistes Alise Lece un Ilze Liepiņlauska sestdien Austrijā sasniedza vēsturē pirmā Eiropas čempionāta sniega volejbolā ceturtdaļfinālu, kamēr Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs cieta zaudējumu astotdaļfinālā.

Sacensībās ar 24.numuru izliktās Lece/Liepiņlauska astotdaļfināla mačā ar rezultātu 2-1 (11:6, 4:11, 11:9) pārspēja lietuvietes Urti Andrikaitīti un Irinu Zobņinu.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Lece/Liepiņlauska piektdien izcīnīja vienu uzvaru divās spēlēs, A apakšgrupā ieņemot otro vietu un kvalificējoties astotdaļfinālam. Latvietes pirmajā mačā ar 1-2 (11:8, 11:13, 11:13) piekāpās čehietēm Annai Dostalovai un Mihaelai Knobločovai, kurām turnīrā ir pirmais numurs, bet otrajā duelī ar 2-1 (9:11, 11:8, 11:6) pārspēja sacensību 16.numuru Pigi Meteniti un Lizu Triantafilidi no Grieķijas.

Tikmēr vīru turnīra astotdaļfinālā Finsters/Solovejs, kuri izlikti ar 17.numuru, ar rezultātu 1-2 (11:5, 9:11, 9:11) piekāpās austriešiem Floriānam Šleceram un Danielam Milneram, kuriem turnīrā ticis 24.numurs.

Līdz ar to Latvijas duets turnīru noslēdza dalītā devītā vietā.

Finsters/Solovejs piektdien izcīnīja divas uzvaras un bija pirmie H apakšgrupā. Pirmajā mačā Finsters/Solovejs ar rezultātu 2-0 (14:12, 11:6) pārspēja rumāņus Bogdanu Neculu un Farcasu Tudorelu, kuriem ticis astotais numurs, savukārt otrajā duelī Latvijas pāris ar 2-1 (17:15, 7:11, 11:6) pārspēja vāciešus Paulu Bekeru un Jonasu Šrēderu, kuri turnīrā izlikti ar devīto numuru.

Šajā turnīrā gan sieviešu, gan vīriešu sacensībās piedalās pa 24 komandām, kas sadalītas astoņās grupās pa trim duetiem katrā. Divas labākās apakšgrupas vienības pēcāk sasniedza izslēgšanas turnīru.

Sniega volejbols tiek spēlēts uz laukuma, kas klāts ar sniegu, un tā noteikumi ir ļoti līdzīgi pludmales volejbola noteikumiem. Spēle notiek līdz uzvarai divos setos, taču, lai uzvarētu setā, pietiek ar 11 punktiem un divu punktu pārsvaru.

Savukārt spēles par Eiropas čempionāta medaļām notiks līdz uzvarām trīs setos.