Ledecka atkārto teju gadsimtu vecu Olimpisko spēļu rekordu (VIDEO)

24/02/2018 11:21
Estere Ledecka, Sportazinas.com

Sestdien, 24.februārī, Phjončanā tika pārrakstīta Ziemas olimpisko spēļu vēsture – pirms nedēļas sensacionāli kalnu slēpošanas supergiganta disciplīnā triumfējusī čehu sportiste Estere Ledecka kļuva par pirmo sievieti, kura vienā Olimpiādē ir izcīnījusi zelta medaļas divos dažādos sporta veidos, šoreiz izcīnot uzvaru paralēlajā milzu slalomā.

Ja supergiganta disciplīnā Ledeckas uzvaru var saukt par pārsteidzošu, tad paralēlajā milzu slaloma disciplīnā čehiete kotējās kā galvenā sacensību favorīte, ko viņa spēja apstiprināt arī trasē.

Ledeckas pārsteidzošā uzvara supergigantā:

22 gadus vecā Ledecka aizvadīja lieliskas sacīkstes, savu favorītes statusu šajā disciplīnā sākot apstiprināt jau no sacensību sāķuma. Ledecka uzvarēja abus kvalifikācijas braucienus, vēlāk triumfēja arī četros izslēgšanas braucienos, bet jau finālā par 0,46 sekundēm Ledecka pārspēja vācieti Selīnu Jērgu.

Tikmēr bronzas medaļu ieguva cita Vācijas pārstāve Ramona Terēza Hofmeistere, kura cīņā par bronzu pārspēja olimpisko sportisti no Krievijas Aļonu Zavarzinu.

Līdz ar šo panākumu, Ledecka kļuva par pirmo sievieti spēļu vēsturē, kurai padevies šāds panākums, un vienlaikus viņa atkārtoja teju gadsimtu vecu Olimpisko spēļu rekordu – Torleifs Heugs 1924.gada olimpiskajās spēlēs Šamonī uzvarēja distanču slēpošanā 18 kilometru distancē, kā arī bija labākais ziemeļu divcīņas sacensībās, bet pēc četriem gadiem Sanktmoricā tieši to pašu atkārtoja Johans Grētumsbrātens. Abi sportisti nāk no Norvēģijas.

Tiesa, tālu no Ledeckas panākuma Phjončanā nebija arī Nīderlandes sportiste Jorēna ter Morsa, kura pirms nedēļas negaidīti kļuva par čempioni ātrslidošanas sacensību 1000 metru distancē, bet vēlāk viņa ieguva bronzas godalgu šorttrekā 3000 metru stafetē.