Lessio – kaplis ar raksturu

21/06/2017 13:28
Nokopēts

Lessio tiek raksturots kā “kapātājs ar raksturu”. Tipisks NHL/AHL robežpunkta hokejists, kurš ar savu fizisko spēli, kas nāk komplektā ar nesliktu tehnisko arsenālu, cer aizķerties NHL vidē. Monreālas “Canadiens” apskatnieks Breds Simsons gan norādījis, vairāk par “kapātāju” Lessio viņa pavadītajā laikā neļāva konkurence, kas vairāk par 12.-13 uzbrucēju neļaus kļūt. Monreāla pagājušajā vasarā nolēma neturpināt sadarbību ar Lessio, bet kanādietis bija noguris no dzirnavām…

Prognozes gan bija citādas, jo nākotni Lūkasam paredzēja, ja ne spožu, tad noteikti krāšņāku kā 13. uzbrucējam NHL komandā. NHL draftā ar kopējo 56. numuru viņu izvēlējās Fīniksas “Coyotes” organizācija, kas 2012. gada vasarā ar jauno hokejistu parakstīja trīs gadu līgumu. Lessio jau no junioru hokeja dienām tika raksturots, ka enerģisks spēlētājs ar salīdzinoši labu slidojumu un tehnisko arsenālu, ja tiks uzlabota divvirzienu spēle (lasi – aizsardzība) var izveidoties lietaskoks NHL līmenī. Tomēr, līdz ar Lessio, komandai tuvāko gadu laikā pievienojās virkne jaunu un talantīgu uzbrucēju, kas izrādījās “koijotiem” vajadzīgāki.

Savu debiju NHL laukumos Lūkass piedzīvoja jau pirmajā sezonā, kad sevi sauca par pilnvērtīgu profesionāli. Būdams 21 gadu vecs hokejists aizvadīja trīs mačus vēl Fīniksas “Coyotes” rindās. Nākošo gadu laikā hokejists bija kā šupolēs. Te spēlēja lielajos “koijotos”, te atkal fārmklubā, tad tika aizmainīts uz Monreālu, tur tas pats stāsts. Četru gadu laikā Lessio izbaudīja spēlēšanu sešos dažādos klubos – 1 OHL, 3 AHL, 2 NHL.

Lukas Lessio, www.sportazinas.com

NHL viņš aizvadīijis krietni vairāk spēļu kā viņa tautietis Stolerijs un arī bijis krietni tuvāk, lai iekostos NHL pīrāgā uz palikšanu. Lūkasam ir tikai 24 gadi, bet profesionālajā hokejā viņš apēdis jau pāris pudus sāls. No sezonas uz sezonu sēdēt uz NHL sliekšņa nav viegls darbiņš, to var pajautāt vairākiem mūsu puišiem – Daugaviņš, Karsums, Bārtulis, Gudļevskis.

Lēmums pārcelties uz Eiropu parasti tiek pieņemts mazliet vēlāk, bet Toronto piekājē augušais Lūkass, kurš bērnībā nelaida garām nevienu “Maple Leafs” maču, izlēma citādi – 23 gadu vecumā dodoties uz Horvātiju. Bija apnicis klausīties solījumos no NHL komandu ģenerālmenedžeriem, kas Lessio redzēja, labākajā gadījumā, kā robu aizlāpītāju 3. – 4. maiņā, ar pamatdarbiņu AHL. Savukārt fārmklubu līgā maksātā nauda ir salīdzinoši niecīga un ja vismaz pusi sezonas neizdodas noturēties stāvu augstāk, tad tādu pašu naudu var nopelnīt celtniecībā vai vadot furgonu.

Pirmā pieredze Eiropas hokejā iznāca divejāda. Spēlētais hokejs Zagrebā daudz neatšķīrās no AHL pieredzētā, arī komandā darba valoda Lūkasam bija saprotama. Adaptācija bija ātra un viegla. Bija skaidrs, ko no viņa sagaida treneris – turpināt spēlēt savā stilā, agresīvi doties uz vārtiem, neizdomāt divriteni no jauna un pa reizei atzīmēties ar gūtiem vārtiem.

Tomēr Zagrebā ātri vien kanādietis saskarās ar skaudro spēlēšanu Austrumeiropas spēcīgākajā līgā. Tie bija ne vien smagi pārlidojumi un pasaules aizmirstiem nostūriem Krievijā, bet arī sadzīvošana ar bankas konta satura lēnīgu papildināšanos. Ko tādu, spēlējot Ziemeļamerikā bija grūti iedomāties. “Medveščak” juka kopā kā vējā aizmirsts kāršu namiņš. Spēlētāji pameta komandu viens pēc otra, jo netika maksātas algas. Gaidīja arī Lūkass. Gaidīja tik tālu, ka pēdējos mačus Zagrebā uz ledus pavadīja pat 27 minūtes, spēlējot divās ar pusi maiņās. Priekš uzbrucēja tas ir vairāk kā milzīgs spēles laiks.

Lai nedotos mājas pavisam bešā, Lessio pārlidoja uz Zviedriju, kur līdz sezonas beigām pievienojās Orebro pilsētas komandai. Jā, ar šo vienību tikko līgumu parakstīja Rodrigo Ābols. Ierodoties Zviedrijas pilsētiņā uzbrucējs paziņoja: mans mērķis ir atgriezties NHL un Orebro ir tikai pieturvieta. To akceptēja kluba sporta direktors Niklass Johansens, novēlot, ka viņa piedāvātais “zviedru tramplīns” Lessio atgādās atpakaļ uz apsolīto zemi, kur algas nemēdz kavēties trīs mēnešus. Tomēr par viņu un NHL tikai pasmīnēja – 8 spēles, 2 vārtu guvumu un lietderības koeficients mīnus 8.

Ko sagaidīt no Lessio? Ja varam nodrošināt labākus apstākļus kā pērn Zagreba, tad vajadzētu ar Lūkasu vajadzētu rēķināties kā vismaz 15 vārtu guvēju. Pirmā vai otrā maiņa, tas nav tik būtiski. Cīņasspars un attieksme – tas pagājušās sezonas laikā mums bieži pietrūka. Pat brīžiem ugunīgais Sestito bija atmetis domu uzkurināt komandu un līdzjutējus. Pēc ķermeņa uzbūves Lessio ir stipri līdzīgs Mārtiņam Karsumam, arī var vilkt savas paralēles spēles stilā. Lessio nevairās fiziska kontakta, varbūt dažreiz pārcenšas un saņem nevajadzīgus noraidījumus, bet viņam deg acis, kas Rīgas “Dinamo” desmitās sezonas gaidās ir pozitīva lieta.

Runā, ka kanādietis nav bijis dārgs prieks, bet potenciāls varētu atmaksāties ar uzviju. Kā jau “Dinamo” GM Ankipāns izteicās: jāmeklē ārzemnieki, kuri uz “Dinamo” skatās kā tramplīnu, proti, džeki, kas gatavi ledu grauzt, lai sevi parādītu biezāku maciņu turētājiem. Lessio ir sava tramplīna meklējumos, iespējams, “Dinamo” par tādu var kļūt. Ja nē, tad riska cena salīdzinoši maza.

Ko dara Rīgas “Dinamo”?

 

 

 

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
2.5
3.7
2.3
6
4.33
1.52
3.1
3.1
2.45
1.9
-
1.81
1.9
3.9
3.4
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām