”Liepāja” astoņās minūtēs ielaiž trīs vārtus un piekāpjas ”Hacken”

12/07/2018 20:59

UEFA Eiropas līgas kvalifkācijas pirmās kārtas mačā pērnās sezonas Latvijas kausa ieguvēja FK “Liepāja/Mogo” savā laukumā ar 0:3 piekāpās iepriekšējās sezonas Zviedrijas līgas ceturtajai spēcīgākajai komandai Gēteborgas “Hacken”.

Atbildes mačs norisināsies 19. jūlijā (ceturtdiena), plkst. 20:00, “Bravida” stadionā Gēteborgā.

Pirms spēles

Pērnajā sezonā “Hacken” izcīnīja ceturto vietu Zviedrijas čempionātā, nodrošinot tikšanos ar Kurzemes klubu, bet visu laiku labāko sasniegumu (otro vietu) ieguva 2012. gadā, tikmēr 2016. gadā izdevās triumfēt Zviedrijas kausā. Lai gan klubs dibināts tālajā 1940. gadā, tomēr Zviedrijas spēcīgākajā čempionātā – “Allsvenskan” līgā spēlējis tikai 16 sezonas. Gēteborgā bāzētais klubs Eirokausus ar lieliskiem panākumiem nevar lepoties, jo labākais sasniegums ir iekļūšana Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtā, kas izdarīts divas reizes. 2013./2014. gada sezonā otrajā kārtā tika izsista titulētā Prāgas “Sparta”, bet trešajā kārtā, līdzīgā cīņā, ar 1:3 zaudēts Šveices “Thun” vienībai. Tikmēr “Liepāja”, kas pērn Virslīgas čempionātā ierindojās ceturtajā vietā, prata uzvarēt Latvijas kausa izcīņā, nopelnot vietu Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

“Hacken” šobrīd ir pamatīgā formas bedrē, jo vietējā čempionātā atrodas vien devītajā vietā, pēdējās piecās spēlēs uzvarot tikai vienā mačā. Iepriekšējās sezonas Zviedrijas līgas ceturtās vietas īpašniece pēdējās četrās spēlēs (trīs Zviedrijas līgas dueļi un viena pārbaudes spēle) cietusi trīs zaudējumus un vienu maču nospēlējusi neizšķirti. Tomēr, gatavojoties spēlēm ar liepājniekiem, pēdējā mačā savā laukumā ar 2:0 apspēlēta Zviedrijas čempionātā 15. vietas īpašniece “Dalkurd”. Bet 7. jūlijā savu skatītāju priekšā ar 3:0 pārliecinoši apspēlēta sestās vietā esošā “Sundsvall”, uzņemot apgriezus pirms ”Liepājas” dueļa. Savukārt liepājnieki pēdējās piecās spēlēs (četri Virslīgas mači un viena Latvijas kausa spēle) uzvarējusi trijos dueļos, bet viens mačs noslēdzies neizšķirti, kā arī vienreiz FK “Liepāja/Mogo” klubam nācies piekāpties pretiniekiem. Detalizētu “Hacken” vienības analīzi lasi ŠEIT.

Sākumsastāvi:

FK “Liepāja/Mogo” (4-3-3): Beglarjans; Keitā, Kozlovs, Hmizs, Geje – Strumija, Tobers, Jurkovskis – Ikaunieks (K), Kamešs, Ķigurs
Gēteborgas “Hacken” (4-3-3): Ābramsons; Andersons, Valstroms, Hamārs, Arkivo – Fribergs (K), Lundbergs, Bergrens – Muhameds, Celiks, Oliveira

Pirmais puslaiks

Jau pašā spēles sākumā mājinieki nopelnīja stūra sitienu, Mārtiņam Ķiguram to izpildot, Jurkovskis kritienā nespēja aizsniegties līdz bumbai, izniekojot izcilu iespēju, jo pie pašie Zviedrijas komandas vārtiem bija palicis neviena nepiesegts. Dueļa pirmās piecas minūtes FK “Liepāja/Mogo” uzsāka krietni aktīvāk, tomēr “Hacken” futbolisti centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, tomēr abas zināmā mērā dueļa sākumā veica pretinieka izlūkošanu –  dažās epizodēs, spēlējot piesardzīgi.

Pēc tam lēnām sākās ”Hacken” ofensīva, liepājnieki divreiz bija spiesti bumbu raidīt aiz savu vārtu puses, dāvājot pretiniekiem stūra sitienus. Tikmēr Tamazs Pertija aktīvi no laukuma malas saviem padotajiem futbolistiem lika spēlēt ciešāk. Lai gan pirmās 20 minūtes ”Hacken” treneris Andreass Alms pavadīja, sēžot laukuma malā, tomēr zviedru kluba nepārliecinošās spēles dēļ, bija spiests doties zāliena tuvumā, koriģējot savu spēlētāju lēmumus.

24. minūtē ”Hacken” nopelnīja stūra sitienu, pēc pirmā stūra sitieta liepājnieki sagrupējās, izraidot bumbu ārpus laukuma robežām, bet otrais mēģinājums zviedriem neizdevās pašiem. 30. minūtē Oliveira centās ielauzties ”Liepājas” soda laukumā, taču ar kopīgiem spēkiem liepājnieki apaļo priekšmetu raidīja ārpus laukuma robežas, dāvājot ”Hacken” stūra sitienu, tomēr to zviedru komand nespēja realizēt.

35. minūtē ”Liepājas” pretzbrukumā tika nogāzts Kamešs, mājiniecei izpelnoties labu standartsituāciju no 25 metriem. Nomānot pretinieku, sitienu izpildīja Jānis Ikaunieks, taču raidījums lidoja tieši virsū “Hacken” vārtu vīram Ābramsonam. Divas minūtes vēlāk Ķigurs izpildīja stūra sitienu, kuru ”Liepājai” izspēlējot, realizēt neizdevās.

Pašās puslaika beigās teicamu iespēju neizmantoja “Hacken” vienību, jo, ielaužoties soda laukumā un, nokļūstot aci pret aci ar Beglarjanu, zviedru vienības futbolists pielijušajā zālienā paslīdēja, izniekojot iespēju. Bet, Liepājai mirkli vēlāk aizskrienot pretuzbrukumā, Arkivo ar asu noteikumu pārkāpumu apturēja Ikaunieku, izpelnoties dzelteno kartīti. Puslaiks noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Otrais puslaiks

Otrās 45. minūtes sākās ar stipru lietu, tāpēc spēlētāji nereti zālienā paslīdēja. 52. minūtē Ikaunieks šķērītē centās ”Hacken” soda laukumā gūt vārtus, tomēr sitiens ”norāvās”.

59. minūtē lieliska iespēja bija mājiniecei, pa kreiso malu teicami izrāvās Kamešs, bet soda laukumā iespēlējot uz maiņu nākušajam Ģirtam Karlsonam, augumā ražēnā spēlētāja sitiens ar galvu lidoja pāri vārtiem. Divas minūtes vēlāk “Liepāja” noorganizēja teicamu pretuzbrukumu, ko iesāka Karlsons, tomēr pēc neliela haosa “Hacken” soda laukumā, zviedri briesmas novērsa. 65. minūtē Muhameds varēja izvirzīt “Hacken” vadībā, taču ganieša izdarītais sitiens no asa leņķa trāpīja vārtiem secen. Trīs minūtes vēlāk Ikaunieks varēja atbildēt, taču soda laukumā lecot visaugstāk, sitiens ar galvu īsti nesanāca un aizlidoja pāri vārtiem.

74. minūtē ”Hacken” pēc lieliskas saspēles panāca ilgi gaidīto. Oliveira ”Liepājas” soda laukuma labajā malā teicami atrada uz maiņu nākušo Irandustu, kuram pieraksts arī Zviedrijas U-21 izlasē. Irandusts pārcēla bumbu pāri Beglarjanam, raidot to vārtu kreisajā augšējā stūrī – 0:1.

Trīs minūtes vēlāk, 77. minūtē, ”Hacken” guva vēl vienus vārtus. Pērnās Zviedrijas līgas ceturtās vietas īpašniece izveidoja asu pretuzbrukumu, nokļūstot laba sitiena pozīcijā.  Pirmo sitienu no tuvas distances Beglarjans prata atvairīt, bet pie atkārtotā sitiena pirmais bija Oliveira, radot apaļo priekšmetu pustukšos ”Liepājas” vārtos – 0:2. 82. minūtē rezultāts uz tablo kļuva vēl neglītāks – trīs vārtu pārsvaru panāca Celiks, kurš pretuzbrukumā skaisti bumbu pārcēla pāri ”Liepājas” vārtu vīram. Lai gan turpinājumā Kurzemes klubs centās rezultātu samazināt, tomēr tas neizdevās, piedzīvojot sāpīgu zaudējumu ar 0:3. Visus trīs vārtus ”Liepāja” ielaida astoņu minūšu intervālā.

UEFA Eiropas līgas kvalifikācija, pirmā kārta
Liepāja, “Daugavas” stadions, 12.07.2018

FK “Liepāja/Mogo” – Gēteborgas “Hacken” – 0:3 (0:0) – Irandusts 74′, Oliveira 77′, Celiks 82′
Sitieni (rāmī): 6(4)-12(6)
Brīdinājumi: Ikaunieks 51′, Geje 90+4′ – Arkivo 44′

FK “Liepāja/Mogo” (4-3-3): Beglarjans; Keitā, Kozlovs, Hmizs (Toress 76′), Geje – Strumija, Tobers, Jurkovskis – Ikaunieks (K), Kamešs (Apiņš 64′), Ķigurs (Karlsons 55′)
Gēteborgas “Hacken” (4-3-3): Ābramsons; Andersons, Valstroms, Hamārs, Arkivo – Fribergs (K) (Faltsetas 71′), Lundbergs (Irandusts 57’), Bergrens – Muhameds, Celiks, Oliveira (Kamara 84′)