“Liepāja”/”Mogo” futbolisti viesos droši pieveic “Metta”/LU

23/04/2018 21:01

“Liepājas”/”Mogo” komanda pirmdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas ceturtās kārtas mačā izbraukumā ar 3:0 (1:0) pieveica “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību.

Liepājnieku labā vārtus pirmdien guva Artūrs Karašausks, Ģirts Karlsons un Verners Apiņš.

Jau mača 11.minūtē “Metta”/LU uzbrucējam Ņikitam Ivanovam bija lieliska iespēja atklāt spēles rezultātu, bet viņa sitiens pretuzbrukumā lidoja nedaudz pāri vārtiem. Laukumā kopumā bija vērojama aktīva un agresīva spēle. Lai arī liepājniekiem bija lielāka bumbas kontrole un viņi regulāri izveidoja bīstamus uzbrukumus, “Metta”/LU nereti atbildēja ar asiem pretuzbrukumiem.

Tiesa, “Liepāja”/”Mogo” futbolists Sejdins Keitā pirmā puslaika vidū trāpīja pa pārliktni, bet rezultātu neilgi pirms lielā pārtraukuma atklāja Karašausks, kurš izmantoja lielisku Apiņa centrējumu, gūstot savus ceturtos vārtus sezonā.

Arī otrajā puslaikā turpinājās aktīvs futbols, tomēr 55.minūtē pēc stūra sitiena pirmais pie atlēkušās bumbas bija pieredzējušais liepājnieku uzbrucējs Karlsons, kurš ar neatvairāmu sitienu trieca to vārtos.

Spēles turpinājumā mača gaita kļuva mazāk aktīva, un “Metta”/LU vairs nespēja atbildēt ar tik bīstamiem pretuzbrukumiem kā pirmajā puslaikā. Tā vietā 66.minūtē Apiņš pēc Keitā centrējuma pēc sitiena ar galvu panāca jau 3:0, bet noslēgumā cīņas rezultāts vairs nemainījās.

Liepājnieki turnīru sāka ar minimālu uzvaru 1:0 pret “Riga”, tad ar 4:0 sagrāva “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, bet Kurzemes derbijā spēkojās neizšķirti 1:1 pret “Ventspili”.

Savukārt “Metta”/LU šosezon cietusi tikai zaudējumus. Vispirms Rīgas klubs piedzīvoja neveiksmi 1:3 pret RFS, bet vēlāk sekoja zaudējumi 0:3 Jūrmalas “Spartakam” un 0:1 “Riga” vienībai.

Starpsezonā liepājnieku sastāvu papildināja Latvijas izlases pussargs Jānis Ikaunieks, kurš atkal tiek izīrēts no Francijas augstākās līgas pastarītes “Metz”. Tāpat vienības sastāvā ir palicis viens no pagājušās sezonas virslīgas rezultatīvākajiem futbolistiem Karašausks.

Tikmēr “Metta”/LU starpsezonā šķīrās no pieredzējušā uzbrucēja Gata Kalniņa, kurš pievienojās savam dzimtās pilsētas klubam “Valmiera Glass”/ViA”, kā arī Latvijas izlases pussarga Dāvja Indrāna, kurš pārgājis uz RFS. Komanda joprojām iespējas dod savas futbola skolas audzēkņiem. “Studenti” pērn turnīru noslēdza pēdējā – septītajā – vietā, pēc tam vietu virslīgā nosargājot pārspēlēs.

Jau ziņots, ka ceturtās kārtas ievadā sestdien “Riga” ar 1:0 pārspēja “Jelgavu”, bet turpinājumā svētdien RFS ar 6:0 sagrāva “Valmiera Glass”/ViA komandu, kamēr “Ventspils” ar 2:1 uzveica “Spartaku”.