“Liepāja” uzvar maču, taču zaudē divu spēļu summā un izstājas no UEFA Eiropas līgas

19/07/2018 22:05

Latvijas futbola klubs “Liepāja” ceturtdien viesos Gēteborgā UEFA Eiropas līgas pirmās kvalifikācijas atbildes spēlē ar 2:1 (1:1) uzvarēja Zviedrijas klubu “Hacken”, taču zaudēja divu spēļu summā un izstājās no tālākās dalības turnīrā.

“Liepāja” pirms nedēļas savās mājās zaudēja ar 0:3, visus vārtus ielaižot mača beigās, bet divu spēļu summā zaudēja ar 2:4.

“Hacken” UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā līdz ar to tiksies pret spēcīgo Vācijas futbola bundeslīgas klubu “Leipzig”.

Liepājniekiem vārtus guva Sadī Gejē, kurš izcēlās spēles 10.minūtē, kā arī Ģirts Karlsons, kurš 85.minūtē guva uzvaras vārtus, kamēr “Hacken” rindās precīzs 42.minūtē bija Nasiru Mohameds.

Spēle bija ļoti līdzīga un skatāma, jo abas komandas izdarīja pa sešiem sitieniem vārtu rāmī, nedaudz labākiem esot liepājniekiem, kas gan viņiem nediva gandarījumu divu spēļu summā.

Liepājas komandas pretiniece “Hacken” pašlaik Zviedrijas čempionātā ar 18 punktiem 13 spēlēs atrodas devītajā vietā, bet pagājušajā sezonā šis klubs izcīnīja ceturto pozīciju, tiekot pie iespējas startēt Eirokausos.

Vēl 2012.gadā “Hacken” kļuva par Zviedrijas čempioni, kas šai komandai ir vienīgais valsts čempiontituls. Iepriekš šī vienība arī startējusi Eirokausos, turklāt pirms četriem gadiem aizcīnījās līdz UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešajai kārtai, kur gan piekāpās Šveices klubam “Thun”.

“Hacken” pirms šīs spēles svētdien ar 1:2 vietējā čempionātā zaudēja “Norrkoping” futbolistiem.

Pagājušajā sezonā “Liepājas” komanda UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā aizkļuva līdz otrajai kārtai, kur divu spēļu summā piekāpās Lietuvas klubam Marijampoles “Sūduva”.

“Liepājai” Eirokausos ir jāspēlē bez sava ģenerālsponsora “Mogo” nosaukumā. Līdzīgu praksi klubs piekopa jau pērn.

Šosezon Latvijas futbola virslīgā kopvērtējuma galvgalī ar 34 punktiem 13 spēlēs ir RFS, bet 28 punkti 14 mačos ir “Riga” vienībai. No tās par trīs punktiem atpaliek 13 mačus aizvadījusī “Liepāja”/”Mogo”, kamēr pirmajam trijniekam ar 25 punktiem 14 dueļos seko “Ventspils”, bet 23 punkti tikpat cīņās ir Jūrmalas “Spartakam”.

Vēl 14 punktus iekrājusi “Jelgava”. Četri punkti ir “Metta”/LU kontā, kamēr “Valmiera Glass”/ViA rēķinā ir divi punkti.