Lipmans: “Dinamo” domāja, ka caur LHF dabūs sev naudu

Kā Jūs vērtējat Latvijas hokeja izlases sniegumu Pasaules čempionātā, kad komandai pietrūka viena uzvara, lai kvalificētos ceturtdaļfinālam?

(Iesmejas). Jāņem vērā, ka startējot Pasaules čempionātos no 1997.gada esam izcīnījuši septīto, astoto, devīto, desmito vietu. Arī šogad tika izcīnīta desmitā vieta, par kuru tika sacelta liela ažiotāža. Par desmito vietu! Un kāpēc? Tāpēc, ka treneris Bobs Hārtlijs ir kanādietis. Kad izlase čempionātā izcīnīja septīto vietu nebija tāda ažiotāža, kā ir tagad.

Kad vēl nebija “Dinamo”, spēlētāji centās sevi maksimāli parādīt komandām un aģentiem. Man ir zināms, ka pirms Olimpiskajām spēlēm Rīgas “Dinamo” kluba vadība deva norādījumus spēlētājiem, kuri pārstāvēja izlasi, lai tie OS laikā pārāk neiespringst, jo redz, pēc tam vēl ir atlikušas spēles KHL čempionātā.

Hārtlijs par izlases treneri kļuva tikai tāpēc, ka nedabūja līgumu NHL. Tāpēc piekrita vadīt izlasi, lai parādītu sevi NHL klubiem. Tā bija arī ar Tedu Nolanu, kurš šobrīd ir kļuvis par Polijas valstsvienības treneri.

Ja būtu federācijas prezidents, vai Jūs censtos pagarināt līgumu ar Hārtliju?

Viennozīmīgi nē! Šobrīd Koziols ir devies veikt pārrunas ar Hārtliju, bet tās ir tikai pārrunas.

Kā vērtējat hokeja federācijas jaunās valdes darbību?

Tas, kas notika pēdējā kongresā bija bandītisms. “Dinamo” domāja, ka caur LHF (Latvijas Hokeja Federāciju) dabūs  sev naudu, tāpēc bīdīja tur savus cilvēkus. U-18 un U-20 izlases ir izkritušas no augstākās divīzijas. Nebrīnīšos, ja tas sagaida arī pieaugušo izlasi. Kas ir Koziols? Ko viņš tādu ir izdarījis? Valdes darbu vērtēju negatīvi.

Par Pasaules čempionāta rīkošanu 2021.gadā.

Kas tas par čempionātu? Smieklīgi. Latvijā nebūs ne pusfināla, ne fināla. Līdz ar to federācijai tas beigsies ar zaudējumiem.  Turklāt kopā ar Baltkrieviju. Man bija iespēja rīkot čempionātu kopā ar Dāniju, taču atteicos. Bija iespēja rīkot arī 2020.gadā.

Vai Jūsuprāt pēc 2021. gada, Latvijai ir reāli sarīkot Pasaules čempionātu vieniem pašiem?

Noteikti nē. Jaunā valde vieni paši nav spējīgi neko tādu noorganizēt.

Vai turpināt uzturēt kontaktus ar  Starptautiskās hokeja federācijas prezidentu Renē Fāzelu?

Jā. Šobrīd zinu, ka starptautiskā hokeja federācija grib man pateikties par paveikto darbu Latvijas hokeja federācijas labā. Esmu viņiem arī aizsūtījis savu biogrāfiju.

Manā laikā tapa 17 halles. Runāju ar pilsētu mēriem un viņi bija ieinteresēti, lai savās pilsētās būtu hokeja halles. 17 halles! Lai viņi (federācija) tagad pamēģina to izdarīt. Finansiāli arī palīdzēju to bērnu vecākiem, kuri nebija tik turīgi. Es vispār varētu daudz ko pastāstīt par Kalvīti. Esmu pārliecināts, ka bez naudas viņš neko nedara.

Vai ,Jūsuprāt, Sandim Ozoliņam vajadzēja kļūt par Rīgas “Dinamo” galveno treneri?

Nevaru par to neko komentēt.

Sabiedrībā esat zināms arī ar saviem izteicieniem. (Domāts 2016.gada izteikums- Ja es būtu latvietis nevis ebrejs, cilvēki mani nēsātu uz rokām). Vai tagad atskatoties neliekas, ka dažreiz esat pāršāvis pār strīpu?

Konkrētais izteiciens ir izrauts no konteksta. 2016 gada Pasaules čempionātā Maskavā, vēroju spēli pret Vācijas valstsvienību. Bija spriedze. Blakus apsēdās kāds žurnālists un sāka uzdot visādus jautājumus. Arī par to, kāpēc Latvijā mani daži kritizē. Bet ziniet, es esmu inteliģents cilvēks un nevarēju viņam atbildēt ar rupjību.

Pēc šī gadījuma Juris Savickis draudēja Guntim Ulmanim, ja tas man spiedīs roku, neizmaksās viņam algu. Man ir kauns, ka Latvijai bija tāds prezidents. Ja Ulmanis būtu godīgs un uzticīgs cilvēks, to naudu pats viņam samaksātu. Ulmanim esmu daudz palīdzējis. Iesaistīju viņu arī 2006.gada čempionāta rīkošanā.

Esmu profesionāls ekonomists. Neviens neticēja, ka pacelšu ”Liepājas Metalurgu”, taču es to izdarīju. Mana māsa bija Čikāgas mērs 24 gadus. Aicināja arī mani pārcelties uz ASV, bet Latviju nepametu. Es tā nevaru. Man ir mācīts, ka pēc sevis ir kaut kas jāatstāj. Māsa man izkārtoja tikšanos arī Baltajā namā. Par to vēlāk brīnījās pat ASV vēstnieks Latvijā. Pateicoties tam “Metalurgs” preci varēja eksportēt uz ASV! Man ir “Triju Zvaigžņu ordenis”, arī “Lāčplēša ordenis”.

Laikā, kad bijāt federācijas prezidents, ar kuru no treneriem Jums bija vislabākais kontakts?

Ar visiem treneriem bija labs kontakts. Znaroks ieteica ņemt par izlases treneri Beresņevu. Ja nebūtu manis, tad arī Znaroks nebūtu tik labs treneris. Arī tas, ka KHL ir tik daudz latviešu treneru ir zināmā mērā mans nopelns.

Mums bija 120% iespēja tikt uz Olimpiskajām spēlēm, bet Beresņevam trīs dienas pirms Olimpiskās kvalifikācijas piedāvāja prēmiju, lai viņš brīdi pirms kvalifikācijas turnīra pamestu izlasi. Tas ir noziegums. Bijām četras reizes pēc kārtas kvalificējušies OS. Esmu pārliecināts, ka mēs būtu uzvarējuši Vāciju un tikuši uz spēlēm arī šoreiz.

Lielākā veiksme/neveiksme Jūsu prezidentūras laikā?

Kad pārņēmu federāciju, bija mazāk kā 2000 reģistrētu spēlētāju, tagad ir 6000. Man nav kauns skatīties cilvēkiem acīs. Neveiksme – Beresņeva uzmešana. Mani daudzi nodeva, arī žurnālisti. Māris Baldonieks, dzērājs, es viņam daudzas reizes palīdzēju.

Līdz šim nevienam to neesmu teicis, bet tagad Jums varu atklāt. 2016.gada čempionātā, kad bijām saglabājuši vietu elites divīzijā, nākamā diena bija brīva, pēc kuras vēl sekoja spēle ar Norvēģiju. Uzvarot norvēģus mēs būtu izcīnījuši 9.vietu. Taču, kas notika šajā brīvajā dienā?  Daudzi no komandas ar treneriem dzēra. Protams, ka dzeršanā piedalījās arī Baldonieks, kuram komanda bija jāpieskata. Spēlē pret norvēģiem komanda knapi varēja paslidot.

Tas, kas tagad notiek federācijā, ir bardaks. Vakar man zvanīja hokeja komandas pārstāvis stāstot, ka federācijā viņi visi viens uz otru bļauj. Pirms kongresa Renē Fāzels uzrakstīja vēstuli prezidentam ar rekomendāciju par mani. Taču valsts prezidentu šī vēstule arī nesasniedza, jo viens no federācijas darbiniekiem vienkārši to iznīcināja. Kad biju federācijas prezidents, pusi dienas pavadīju “Grindex”, pusi hokeja federācijā. Biju visiem pieejams. Kalvītis labākajā gadījumā federācijā parādās divas reizes mēnesī.

Vai sekojat līdzi hokejam arī tagad?

Nesekoju. Man ir darbs “Grindex”. Kad sāku darboties firmā, apgrozījums bija 10 milijoni. Tagad tas sasniedz 130 miljonus.

Tavs viedoklis

3 Komentāri rakstam "Lipmans: “Dinamo” domāja, ka caur LHF dabūs sev naudu"

Paziņot par
avatar
Šķirot pēc:   jaunākie | vecākie | vērtētākais
Tomijs
Viesis

Šis raksts ir izzīsts no pirksta.. kirova māsa ir īstenībā viņa māsīca helen shiller. Un viņa nebija pilsētas mērs.
Es pat to varu noskaidrot un jūs esat medijs??? Ha ha.. lēts kantoris kas atsēž savas stundas…

Artis
Viesis

Piekrītu Tomijam. Jau no pirmajām rindkopām teksts liekas izdomāts. Galu galā – kā Lipmanam var būt Lāčplēša ordenis? :)) Ok, viņam var būt, bet ne jau piešķirts. Esmu reiz mēģinājis sarunāt interviju ar Lipmanu žurnālam FHM, toreiz tas nāca grūti un beigās nenotika. Neticu, ka sportazinas.com tas izdevās. Turklāt jautājumi ir bez loģikas. Nav nekas jautāts saistībā ar Lipmana atbildi.

Albatross
Viesis

Izklausās pēc tipiska Lipmana, tādus murgus izdomāt pie vesela saprāta nevar… bet varbūt Kiram vecuma marasms gājis nākošajā pakēpē un šis jau ar reklāmrakstiem sācis ņemties!?

wpDiscuz