“Lūši” atspēlējas un uzvar pirmajā finālspēlē

12/04/2018 23:02

Jēkabpils “Lūši” ceturtdien atspēlējās no viena seta deficīta un izcīnīja uzvaru Latvijas vīriešu volejbola čempionāta pirmajā mačā.

“Lūši” savā laukumā ar 3-1 (24:26, 31:29, 25:10, 25:20) pieveica iepriekšējo četru gadu čempioni RTU/”Robežsardzi”, sērijā līdz trim uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Uzvarētāju rindās 25 punktus guva Armands Āboliņš, bet 16 punktus pievienoja Rihards Puķītis. Savukārt Rīgas komandas sastāvā 18 punkti Gatim Garklāvam.

Šis mačs iesākās spraigā un intriģējošā cīņā, RTU/”Robežsardzei” pirmo setu uzvarot ar sīvo 26:24. Otrais sets gan bija vēl sīvāks, jo uzvaru Jēkabpils komanda nodrošināja vien tā izskaņā (31:29). Zīmīgi, ka pēc šāda pavērsiena iniciatīva pārgāja tieši mājinieku pusē, kuri bija uz viļņa, un trešo setu uzvarēja ar graujošo 25:10, bet ceturtajā setā neļāva pretiniekiem atgūties un noslēdza to ar 25:20, tādējādi uzvarot pirmajā finālsērijas mačā.

Sērijas otrais duelis notiks sestdien Rīgā, svētdien komandas atgriezīsies Jēkabpilī, bet, ja būs nepieciešamas ceturtā un piektā spēle, tās norisināsies 21.aprīlī Latvijas galvaspilsētā un dienu vēlāk “Lūšu” laukumā.

Pērnās sezonas bronzas medaļas laureāti “Lūši” Latvijas čempionāta finālu sasnieguši pirmo reizi vēsturē. Tikmēr RTU/”Robežsardze” ir desmitkārtēja valsts čempione, pie titula tiekot iepriekšējās četras sezonas.

“Lūši” šajā sezonā triumfēja Latvijas kausa izcīņā, bet “Credit24 Meistarlīgā” tika pie bronzas, sasniedzot labāko rezultātu kluba vēsturē. Tikmēr RTU/”Robežsardze” Baltijas līgā apstājās ceturtdaļfinālā.

Jēkabpilieši un rīdzinieki Latvijas čempionātu sāka no pusfināla, “Lūšiem” sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 pārspējot “Daugavpils Universitāti” (DU), bet RTU/”Robežsardzei” ar tādu pašu rezultātu gūstot virsroku pār “Biolars”/”Jelgava” vienību.

Ceturtdien sākās arī cīņa par bronzas godalgām, kur pirmajā mačā “Biolars”/”Jelgava” izbraukumā pārliecinoši ar 3-1 (25:20, 22:25, 25:20, 25:18) uzvarēja DU vienību, sērijā līdz divām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Uzvarētājiem 20 punktus guva Kārlis Pauls Levinskis, kamēr 17 pievienoja Vitālijs Cinne.

Savukārt DU labā ar 11 punktiem atzīmējās Sergejs Nikolajevs.

Sērijas otrā cīņa ieplānota sestdien Jelgavā, bet, ja būs nepieciešams trešais duelis, tas notiks svētdien Daugavpilī.

Baltijas līgā “Biolars”/”Jelgava” apstājās ceturtdaļfinālā, kamēr DU kopvērtējumā ieņēma 12.vietu un izslēgšanas turnīram nekvalificējās.

Latvijas čempionātā “Biolars”/”Jelgava” bija jau nodrošinājusi vietu pusfinālā, kur DU iekļuva, sērijā līdz divām uzvarām ar 2-1 pieveicot “Limbaži”/MSĢ volejbolistus.

Pērn ceturto gadu pēc kārtas par Latvijas čempioniem tika kronēti RTU/”Robežsardze”, kas sērijā ar 3-1 pieveica vairs neeksistējošo “Poliurs”/”Ozolnieki”.