“Lūši” savā pirmajā Baltijas volejbola meistarlīgas finālturnīrā izcīna bronzas medaļas

24/03/2018 16:23
lusi, sportazinas

Latvijas vīriešu volejbola komanda Jēkabpils “Lūši” sestdien Igaunijā izcīnīja bronzas medaļas “Credit24 Meistarlīgas” finālturnīrā.

Jēkabpilieši, kuri tikai otro sezonu spēlē Baltijas līgā un pirmo reizi vēsturē sasnieguši finālčetrinieka turnīru, bronzas mačā ar rezultātu 3-2 (25:15, 25:19, 12:25, 22:25, 15:10) pārspēja Igaunijas komandu “Rakvere”.

“Lūši” pirmajos divos setos svinēja drošas uzvaras, taču Rakveres vienība revanšējās, līdz ar to uzvarētāji tika noskaidroti piektajā setā. Tā vidū “Lūši” no atrašanās vadībā ar 7:5 nonāca iedzinējos ar 7:8. Tiesa, Latvijas komanda atbildēja ar trim punktiem un panāca 10:8. Lai gan “Rakvere” vienu punktu atguva, tomēr “Lūši” nosargāja vadību, gūdami četrus punktus pēc kārtas un pēc tam nodrošinādami uzvaru ar 15:10.

Jēkabpils komandā ar 17 punktiem rezultatīvākais bija Armands Āboliņš, pa 11 punktiem guva Vladislavs Blumbergs un Ēriks Voronko, bet pa desmit punktiem bija Rihardam Puķītim un Zigurdam Adamovičam.

Rakvers vienībā ar 19 punktiem izcēlās Sīms Ennemuists.

Plkst.17 startēs zelta mačs, kurā finālturnīra saimniece “Saaremaa” tiksies ar Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadīto “Parnu” vienību, kurā spēlē Toms Švans.

Jau vēstīts, ka “Lūši” piektdien pusfināla mačā ar rezultātu 1-3 (26:24, 20:25, 19:25, 12:25) zaudēja “Parnu” vienībai, bet igauņu klubu duelī “Rakvere” ar 1-3 (19:25, 25:20, 18:25, 14:25) zaudēja “Saaremaa” volejbolistiem.

Pirms tam ceturtdaļfinālā “Lūši” sērijā līdz divām uzvarām ar 2-0 pieveica Austra Štāla trenēto Igaunijas vienību Tallinas “Selver”. Savukārt RTU/”Robežsardze” ar 0-2 piekāpās “Parnu” vienībai, bet “Biolars”/”Jelgava” ar tādu pašu rezultātu atzina “Saaremaa” pārākumu.

Savukārt “Rakvere” ceturtdaļfinālā ar 2-1 pārspēja citu Igaunijas klubu Tartu “BigBank”, kas šajā duelī tika uzskatīta par favorīti.

Meistarlīgas kopvērtējumā uzvarēja “Saaremaa” komanda, kas par punktu apsteidza “Parnu” vienību, savukārt trešā palika Tartu “Bigbank”, bet ceturto vietu ieņēma “Lūši”, par trim punktiem apsteidzot Tallinas “Selver”. Labāko astotniekā tika arī “Rakvere”, RTU/”Robežsardzde” un “Biolars”/”Jelgava”.

“Daugavpils Universitāte” turnīru pabeidza 12.vietā, bet “Limbaži”/MSĢ palika pēdējā, 14.pozīcijā, izslēgšanas turnīram nekvalificējoties.

Šosezon “Credit24 Meistarlīgā” spēlēja septiņas Igaunijas, piecas Latvijas un divas Lietuvas komandas, labākajām astoņām vienībām pēc divu apļu sacensībām iekļūstot ceturtdaļfinālā. Šosezon līga ieguva ģenerālsponsoru arī Latvijā, līdz ar to sacensības tagad sauc “Credit24 Meistarlīga”.

Nozīmīgākais volejbola klubu turnīrs Baltijas valstīs notiek jau 13.sezonu. Iepriekš tam ilgstoši ģenerālsponsors bija “Schenker”, kas no sadarbības atteicās pirms diviem gadiem.

Pagājušā sezona bija trešā reize, kad Latvijas vienības palieka ārpus četru komandu finālturnīra, sacensībās triumfējot “Rakvere” vienībai ar latvieti Arti Caicu ierindā.