Maksimenko jaunais klubs izstājas no Čempionu līgas, “Rosenborg” drāmā tiek tālāk

18/07/2018 23:02
Ļubļanas

UEFA Čempionu līgas pirmās kvalifkācijas atbildes spēlē Latvijas izlases futbolista Vitālija Maksimenko pārstāvētā Slovēnijas čempione Ļubļanas “Olimpija” izbraukumā nospēlēja 0:0 ar Azerbaidžānas “Qarabag”, izstājoties no turnīra.

Abu vienību pirmajā tikšanās reizē “Olimpija” laukumā ar 1:0 uzvarēja “Qarabag”, bet atbildes duelī Slovēnijas čempionei neizdevās uzlauzt Azerbaidžānas kluba vārtus, Eirokausu sezonu turpinot UEFA Eiropas līgā. Maksimenko vēl nebija nokārtojis visas vajadzīgās formalitātes un laukumā nedevās.

Tikmēr otrajā kārtā iekļuvusi Moldovas čempione Tiraspoles “Sheriff”, kas savā laukumā ar 3:0 apspēlēja Gruzijas labāko komandu ”Torpedo Kutaisi”, ar 4:2 triumfējot divu spēļu summā.

Smagi otrajā kvalifkācijas kārtā iesoļojusi Slovākijas spēcīgākā komanda Trnavas “Spartak”, kura izbraukumā nospēlēja 1:1 ar Bosnijas labāko vienību ”Zrinjski Mostar”, taču divu spēļu summā uzvarēja ar 2:1.

Ārkārtīgi dramatisks mačs tika aizvadīts Tronheimā, kur Norvēģijas čempione “Rosenborg” spēkojās ar Islandes spēcīgāko komandu Reikjavīkas “Valur”. Pirmais duelis noslēdzās ar minimālu “Valur” uzvaru – 1:0. Mača 85. minūtē “Rosenborg” bija vadībā ar 2:1, taču tā kā Islandes klubs bija guvis vārtus izbraukumā, Norvēģijas čempionei derēja tikai uzvara ar divu vārtu starpību.

92. minūtē “Valur” soda laukumā Lidsons pārkāpa noteikumus, “Rosenborg” dāvājot ”pendeli”. Par tieneša lēmumu niks bija Pedersens, kurš par šādu reakciju saņēma sarkano kartīti. 94. minūtē bijušais Londonas ”Arsenal” uzbrucējs Niklass Bentners realizēja 11 metru soda sitienu, dramatiski ievedot Norvēģijas klubu nākamajā kārtā.

Tāpat UEFA Čempionu līgas kvalifkācijas otro kārtu sasniegusi Kazahstānas čempione ”Astana”, kas izbraukumā ar 2:0 pieveica Melnkalnes labāko klubu “Sutjeska”, divu spēļu summā uzvarot ar 3:0.

Savukārt UEFA Eiropas līgu noslēgusi Igaunijas komanda Narvas “Trans”, izbraukumā ar 1:3 piekāpjoties Bosnijas vicečempionei “Zeljeznicar”. Divu spēļu summā Igaunijas klubs zaudēja ar 1:5.