Meieram astoņi punkti “Jeņisej” zaudējumā

20/01/2018 13:18

Latviešu centra spēlētājs Mārtiņš Meiers sestdien guva astoņus punktus un izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas VTB Vienotās līgas mačā, bet viņa pārstāvētā Krasnojarskas “Jeņisej” komanda cieta zaudējumu.

“Jeņisej” basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 88:91 (23:21, 23:27, 27:17, 15:26) piekāpās Igaunijas komandai Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

“Jeņisej” ceturtās ceturtdaļas sākumā bija iekrājuši 11 punktu pārsvaru (79:68), taču to izsēja, Igaunijas klubam pēdējās minūtēs pārņemot vadību un izcīnot uzvaru. Tiesa, Meiers mača izšķirošajos notikumos nepiedalījās, jo piecas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad “Jeņisej” bija vadībā ar 82:76, saņēma piekto piezīmi un spēli neturpināja.

Meiers šajā mačā laukumā bija 21 minūti un 57 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no astoņiem divpunktu metieniem un divus no četriem soda metieniem.

Tāpat latviešu basketbolists izcīnīja deviņas bumbas zem groziem, veica vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra trīs bumbas, bloķēja vienu metienu, tika pie piecām piezīmēm un izprovocēja četrus noteikumu pārkāpumus. Latvietis par savu sniegumu nopelnīja 15 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

“Jeņisej” rindās ar 16 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās amerikānis Zebiens Doudels.

Uzvarētājiem pa 20 punktiem guva amerikānis Aizeja Brisko un serbs Branko Mirkovičs.

Vienotajā līgā līdere ar desmit uzvarām 11 mačos ir Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”, kam ar deviņām uzvarām desmit cīņās seko Kazaņas “Unics” komanda, kurā sezonas pirmo pusi aizvadīja Meiers.

Minskas “Cmoki”, kur par treneri strādā Edmunds Valeiko, un Andreja Gražuļa pārstāvētā Permas “Parma”, kuru stūrē Nikolajs Mazurs, ar četriem panākumiem 11 cīņās noslēdz labāko astoņnieku. “Jeņisej” ar trim uzvarām 11 mačos ir 11.pozīcijā, savukārt pēdējo vietu 13 komandu vidū ar vienu uzvaru desmit dueļos ieņem Latvijas čempione “VEF Rīga”.

Šajā Vienotās līgas sezonā regulārajā turnīrā startē tās pašas 13 komandas, kas iepriekšējā sezonā, aizvadot divu apļu turnīru, bet pēc tam astoņām labākajām kvalificējoties “play-off” cīņām. Turnīrā startē deviņas Krievijas komandas, kā arī pa vienai vienībai no Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Kazahstānas.

Iepriekšējā sezonā par čempioniem tika kronēti Maskavas CSKA basketbolisti, kuri finālsērijā ar 3-0 pārspēja Maskavas apgabala “Himki” vienību.

Septiņās no astoņām iepriekšējām Vienotās līgas sezonām par čempioni kronēta CSKA, bet 2011.gadā uzvarēja “Himki”.