Merzļikins otro reizi paliek nepārspēts Šveices finālā, sērijā Ķēnina komanda joprojām priekšā

22/04/2018 10:44

Šveices Augstākas līgas (NLA) finālsērijas piektajā cīņā Elvja Merzļikina pārstāvētā “Lugano” mājās ar 4:0 (1:0, 0:0, 3:0) neatstāja cerības uz panākumu Ronalda Ķēniņa Cīrihes “Lions”. Sērijā līdz četrām uzvarām rezultātus nu kļuvis 2:3 lauvu labā, un Cīrihes klubam sestajā mačā mājās būs vēl viena iespēja izcīnīt čempiontitulu.

Viens no “Lugano” uzvaras galvenajiem stūrakmeņiem bija tieši Merzļikins, kurš atvairīja visus viesu hokejistu izpildītos metienus, otro reizi šajā finālsērijā paliekot nepārspēts. Vēl trešā perioda ievadā “Lugano” atradās vadībā ar nedrošo 1:0, taču tad nepilnas minūtes laikā rezultāts jau kļuva 3:0, savukārt ceturtā ripa viesu vārtos lidoja 58. minūtē.

Ķēniņš laukumā pavadīja 20:26 minūtes un trīs reizes meta pa Merzļikina cietoksni, maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu. Cīņas izskaņā latviešu uzbrucējs par rupjību arī nopelnīja desmit minūšu sodu.

Ķēniņš aizvadītajās 16 “play-off” spēlēs izcēlies ar deviņiem (5+4) punktiem un ir ceturtais rezultatīvākais “Lions” vienības spēlētājs. Salīdzinājumam – Ronalds pamatturnīra 40 mačos sakrāja vien desmit (1+9) punktus.

Tikmēr 24 gadus vecais Merzļikins 16 “play-off” mačos ielaidis caurmērā atvairījis 93,2% metienu un katrā mačā ielaidis 2,25 ripas. Kā vienā, tā otrā rādītājā Elvis ir līderis visā izslēgšanas turnīrā.