“Metta”/LU viesos kompensācijas laikā pārsteidzoši uzvar “Liepāja”/”Mogo”

16/07/2017 21:32

Latvijas futbola virslīgas pastarīte “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) komanda svētdien viesos pārsteidzoši ar 1:0 (0:0) uzvarēja “Liepāja”/”Mogo” komandu, kura kā vienīgā no trim Latvijas klubiem sasniedza UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otro kārtu.

Vienīgos vārtus kompensācijas laika guva uz maiņu nākušais Rendijs Šibass.

“Liepāja”/”Mogo” komandai lielu daļu spēles bija pārsvars. Laukuma saimnieki astotajā minūtē neizmantoja teicamu iespēju atklāt rezultātu, jo Dmitrijs Hmizs nerealizēja 11 metru soda sitienu, kuru pats bija nopelnījis. Viņa sisto bumbu atvairīja rīdzinieku vārtsargs Dāvis Ošs.

Mājiniekiem pirmajā puslaikā tomēr izdevās gūt vārtus, kuri gan aizmugures dēļ netika ieskaitīti. Zīmīgi, ka pēdējo sitienu šajā epizodē izdarīja uzbrucējs Ģirts Karlsons, kurš tikai šonedēļ pievienojās liepājniekiem, atgriežoties savas dzimtās pilsētas klubā no “Ventspils” vienības.

Tomēr arī “Metta”/LU nekautrējās uzbrukt un, piemēram, pirmā puslaika beigu daļā iniciatīva piederēja tieši viesiem.

Otrajā puslaikā spēle bija līdzīga, bet viss izšķīrās kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad precīzs bija Šibass, kurš laukumā uz maiņu nāca vien 87.minūtē, nomainot Vladislavu Fjodorovu.

Ar šo uzvaru, kas “Metta”/LU komandai pēc “Babīte”/”Dinamo” diskvalifikācijas un šīs komandas rezultātu anulēšanas ir tikai otrā, izdevies saasināt situāciju turnīra tabulas lejasgalā, jo tagad rīdzinieki no tuvākajiem konkurentiem “Venmtspils” atpaliek vien par diviem punktiem. Tiesa, ventspilnieki ir aizvadījuši par spēli mazāk.

Pirmajā aplī liepājnieki pret “Metta”/LU viesos bija pārāki ar 3:1.

Liepājas komandai kā vienīgajai no trim Latvijas klubiem izdevās pārvarēt UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu, dramatiskā cīņā pieveicot Ziemeļīrijas vienību Belfāstas “Crusaders”. Tiesa, otrā kārta ceturtdien tika uzsākta ar blāvu sniegumu un savā laukumā tika piedzīvots zaudējums ar 0:2 pret Lietuvas klubu Marijampoles “Sūduva”. Uzvarētājs tiks noskaidrots divu spēļu summā, atbildes cīņai notiekot nākamnedēļ Lietuvā.

“Liepāja”/”Mogo” rindās šajā mačā debitēja pieredzējušais uzbrucējs Karlsons. Tiesa, liepājniekiem vairākus mēnešus nāksies iztikt bez pussarga Jāņa Ikaunieka, kurš pēdas kaula lūzuma dēļ laukumā varētu atgriezties vien septembrī.

Nesen “Liepāja”/”Mogo” nolēma šķirties no vārtsarga Pāvela Doroševa, kamēr “Metta”/LU starpsezonā uz čempioni Jūrmalas “Spartaku” palaidusi pussargu Ingaru Sarmi Stugli, kurš tādējādi apvienojies ar savu brāli Elvi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka citā svētdien notikušajā virslīgas cīņā “Jelgava” savās mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1) ar RFS komandu.

Jelgavā notikušajā mačā spēles rezultātu 20.minūtē atklāja viesi, kad pēc Alekseja Višņakova piespēles no tuvas distances precīzi ar galvu sita Daniils Ulimbaševs. Izlīdzinājumu jelgavnieki panāca 41.minūtē, kad Artis Jaudzems pārspēja RFS vārtsargu Daniilu Sizko.

Turpinājumā abām komandām netrūka iespēju izraut uzvaru, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Abu komandu duelī pirmajā aplī uzvaru viesos ar 1:0 izcīnīja jelgavnieki, turklāt vienīgos vārtus šajā mačā guva lietuviešu pussargs Mindaugs Grigaravičs. Viņš gan šobrīd “Jelgavu” jau atstājis un pievienojies dzimtenes klubam “Jonava”.

“Jelgava” šovasar piedalījās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā, kur gan divu spēļu summā pārliecinoši ar 0:3 piekāpās Ungārijas klubam “Ferencvaros”.

Vasaras laikā abu komandu sastāvos notika izmaiņas, tomēr par skaļāku papildinājumu parūpējās RFS, kas nesen piesaistīja bijušo Latvijas izlases uzbrucēju Eduardu Višņakovu, kurš debiju Rīgas kluba sastāvā svētdien vēl nepiedzīvoja, jo nebija pieteikumā. Nupat rīdziniekiem pievienojies arī serbu aizsargs Milans Savičs, kurš arī netika pieteikts šai spēlei.

Tikmēr pirms tam šovasar “Jelgava” no RFS bija ieguvusi aizsargu Endiju Šlampi, kurš aizvadīja visu maču, kā arī uz Eirokausiem sastāvs tika pastiprināts ar angoliešu pussargu Valdu Aļiņu un Klēru Hē no Mjanmas.

Virslīgā spēles nebija notikušas kopš 22.jūnija, tomēr pa šo laiku komandas aizvadīja pārbaudes spēles un piedalījās Latvijas kausa izcīņā.