Modričs un Horvātijas futbola izlase pieveic Nigēriju

16/06/2018 23:53

Pasaules kausa D apakšgrupā panākumu izcīnījusi Horvātijas izlase, kas ar 2:0 apspēlēja Nigērijas futbolistus. 32. minūtē nigēriešu spēlētājs Etebo bumbu raidīja savā cietoksnī, bet 72. minūtē Luka Modričs no 11 metru soda sitiena atzīmes uzstādīja galarezultātu.

Pirms spēles

2014. gada Pasaules kausa finālturnīrā horvāti pārsteidzoši netika ārā no apakšgrupas un sarūgtināti devās prom no Brazīlijas, taču Nigērija tajā turnīrā iekļuva astotdaļfinālā, kurā ar 0:2 piekāpās Francijas valstsvienībai. Nigērija Pasaules kausā nekad nav tikusi tālāk par astotdaļfinālu, tikmēr Horvātija 1998. gadā Francijā tika pie bronzas.

Horvātijas izlase aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās līdzjutēji guva divejādas sajūtas. Vispirms viesos ar 0:2 horvāti piekāpās zvaigžņotajai Brazīlijai, bet pēc tam savā laukumā ar 2:1 pārspēja Senegālas futbolistus.

Tikmēr Nigērija trijos ”iesildīšanās” dueļos pie uzvarām netika. Pirmajā pārbaudē savu skatītāju priekšā 1:1 ar Kongo futbolsitiem, bet pēc tam Vemblija stadionā sekoja 1:2 neveiksme pret Angliju. Tikmēr trešajā mačā 0:1 zaudējums Čehijai, kura finālturnīrā vispār nespēlē.

Sākumsastāvi:
Horvātija: (4-2-3-1) Subasičs; Stirničs, Lovrēns, Vida, Vrsaļko – Modričs, Rakitičs – Rebičs, Kramaričs, Perisičs – Mandžukičs
Nigērija: (4-2-3-1) Uzoho; Idovu, Ekongs, Baloguns, Šemu – Etebo, Ndidi – Ivobi, Obi Mikels, Mouzess – Igalo

Spēles apskats

Horvātija šajā mačā kontrolēja spēles gaitu, izveidojot daudz bīstamākus momentus nekā pretinieki. Rezultāts gan tika atklāts vien pirmā puslaika otrajā daļā, kad pēc Mario Mandžukiča sitiena bumbu savos vārtos ieraidīja Etebo, kuram bumba neveiksmīgi trāpīja pa kāju.

Jāatzīmē, ka tas bija otrais vārtu guvums šajā turnīrā, kad bumba cietoksnī ielido no savas komandas dalībnieka, pirmo reizi tam notiekot piektdien, kad Marokas izlasi kompensācijas laikā sarūgtināja Asiss Buhaduss.

Nonākot vadībā, Horvātija spēlēja diezgan pragmatiski, taču arī Nigērija neko jēdzīgu nespēja izveidot, tā vietā vēl vairākas reizes iekrītos aizsardzībā, taču līdz 71.minūtei savus vārtus nosargāja neskartus. Tomēr tad aizsargs Viljams Trosts-Ekongs gaisa divcīņā apķēra un gar zemi nogāza Mandžukiču, Horvātijai tiekot pie 11 metru soda sitiena, ko bez problēmām realizēja horvātu izlases lielākā zvaigzne un komandas kapteinis Modričs.

Atlikušajā laikā Horvātija bija tuvu, lai gūtu arī trešos vārtus, tomēr rezultāts vairs nemainījās.