“Mogo” atspēlējas un atgūst OHL kopvērtējuma līderpozīciju

09/12/2017 16:28
HK Mogo Sportazinas.com

Iepriekšējās sezonas Latvijas vicečempione hokejā “Mogo” sestdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) mačā pārspēja “Liepāja”/”Optibet” vienību, atgūdama no pretinieces kopvērtējuma līderes godu.

“Mogo” trešajā perioda guva četrus vārtus un svinēja uzvaru ar rezultātu 5:3 (0:0, 1:2, 4:1).

Mača rezultātu otrā perioda devītajā minūtē atklāja “Mogo” uzbrucējs Juris Ziemiņš, bet liepājnieki Roberts Mamčics un Bruno Zabis nepilnu piecu minūšu laikā palīdzēja laukuma saimniekiem panākt 2:1. Trešās trešdaļas sākumā Māris Miezis panāca jau divu vārtu pārsvaru Liepājas komandai, bet perioda turpinājumā Edgars Kurmis, Ziemiņš un Vladimirs Mamonovs ar precīziem metieniem palīdzēja “Mogo” komandai atgūt vadību. Sekundi pirms pamatlaika beigām Aleksejs Širokovs raidīja ripu tukšos “Liepāja”/”Optibet” vārtos un pielika punktu “Mogo” uzvarai.

Tikmēr citā sestdienas spēlē iepriekšējās sezonas čempione “Kurbads” viesos ar rezultātu 8:3 (2:1, 5:1, 1:1) droši apspēlēja pastarīti “Prizmu”.

“Kurbada” rindās ar diviem vārdiem un divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Toms Bluks, bet vārti un trīs rezultatīvas piespēles bija Jāņa Sprukta kontā. Ar trim punktiem atzīmējās Sandis Zolmanis un Martins Lavrovs, kuri guva pa vārtiem un izpildīja pa divām rezultatīvām piespēlēm, kamēr Deivids Sarkanis guva divus vārtus.

Savukārt salīdzinoši negaidītu zaudējumu sestdien cieta līderu grupā esošā “Zemgale”/LLU vienība, kas viesos ar 3:4 (2:2, 1:2, 0:0) piekāpās “Rīgai”.

Jelgavnieki jau pirmajās divās minūtēs bija panākuši 2:0, taču laukuma saimnieki līdz pirmā perioda beigām izlīdzināja rezultātu un otrās trešdaļas sākumā izvirzījās vadībā. Otrā perioda turpinājumā “Zemgale”/LLU panāca neizšķirtu, taču sešas minūtes pirms trešdaļas beigām Māris Ļeščovs mājiniekiem panāca 4:3. Trešajā periodā vārti netika gūti un “Rīgas” hokejisti svinēja uzvaru.

Virslīgas kopvērtējumā vadībā 41 punktu 19 mačos atgriezusies “Mogo” komanda, kurai ar 39 punktiem 20 spēlēs seko “Liepāja”/”Optibet”. Trešajā vietā ar 37 punktiem 18 cīņās ir “Kurbads”, bet 33 punktus 20 mačos guvusi “Zemgale”/LLU.

Vēl “Rīgai” ir 18 punkti, bet “Prizma” savākusi sešus punktus.

Nākamajā nedēļas nogalē norisināsies valstsvienību pārtraukums, bet gada beigās tiks izspēlētas Latvijas kausa izšķirošās cīņas, līdz ar to šogad turnīrā atlikusi vairs tikai viena kārta, ko vienības aizvadīs 19. un 20.decembrī. Tās centrālajā mačā “Liepāja”/”Optibet” uzņems “Kurbadu”, turklāt 27.decembrī šīs pašas vienības arī savā starpā tiksies Latvijas kausa pusfinālā, kur otrajā pārī spēkosies “Mogo” un “Zemgale”/LLU.

Šosezon Latvijas totalizatoru kompānija “Optibet” kļuvusi par hokeja virslīgas ģenerālsponsoru. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā vairs nespēlē “Pārdaugava”.

Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot četrām labākajām vienībām, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Savukārt pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.