“Mogo” hokejisti Latvijas čempionāta finālsērijas pirmajā mačā uzveic “Kurbadu”

24/03/2017 22:00
mogo-hk-sportazinas

“Mogo” hokejisti Latvijas čempionāta finālsērijas pirmajā spēlē piektdien savā laukumā ar 3:1 (0:0, 0:1, 3:0) pārspēja “Kurbada” vienību, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 1-0.

Uzvarētājiem ar gūtiem vārtiem atzīmējās Rustams Begovs, Mārtiņš Oskars Freimanis un Andris Siksnis, bet Ogres komandas rindās izcēlās Toms Hartmanis.

Spēles pirmās 39 minūtes komandas nespēja atslēgt pretinieku vārtus, bet 52 sekundes pirms otrās trešdaļas beigām Hartmanis no vārtu priekšas atklāja cīņas rezultātu. Tiesa, trešā perioda pirmajā minūtē Begovs panāca izlīdzinājumu.

Septiņas minūtes vēlāk rīdzinieki jau izvirzījās vadībā, precīzi no iemetienu apļa metot Freimanim. Pamatlaika beigās viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un 25 sekundes pirms finālsvilpes Siksnis raidīja ripu tukšos “Kurbada” vārtos.

Sērijas otrā spēle notiks sestdien Rīgā, bet trešais un ceturtais mačs tiks aizvadīti otrdien un trešdien Ogrē.

Abas komandas šosezon tikās Latvijas kausa izcīņas finālā, kurā dramatisku uzvaru pagarinājumā ar 3:2 svinēja “Mogo” hokejisti. Abas vienības arī pērn tikās kausa finālā, un arī tajā mačā sīvā cīņā uzvarēja “Mogo”.

“Kurbads” komanda Latvijas čempionāta finālā spēlēs jau ceturto gadu pēc kārtas, taču visos trijos iepriekšējos gadījumos piedzīvoti zaudējumi. Savukārt “Mogo” pēc 2015.gadā izcīnītā čempiontitula pērn ieguva bronzu.

Ogrē bāzētās komandas Latvijas čempionāta finālos spēlējušas desmit reizes, bet allaž nācies samierināties ar sudrabu.

Zīmīgi, ka jau kopš 2011./2012.gada sezonas nevienai komandai pēc toreizējā Liepājas “Metalurga” nav izdevies izcīnīt titulus divus gadus pēc kārtas.

“Mogo” un “Kurbads” kā pamatturnīra divas labākās komandas uzreiz tika pusfinālā. “Mogo” sērijā līdz trim uzvarām ar 3-2 pārspēja pērnās sezonas čempioni “Liepāju”, bet “Kurbads” ar tādu pašu rezultātu uzveica “Zemgali”/LLU. Pirms tam ceturtdaļfinālā regulārajā čempionātā trešajā vietā palikusī “Zemgale”/LLU ar 3-0 droši pārspēja Rīgas “Prizmu”, bet “Liepāja”, kura ieņēma ceturto vietu, ceturtdaļfinālā daudz sīvākā cīņā tikai ar 3-2 apspēlēja “Rīgu”.

Ārpus izslēgšanas turnīra palika “Pārdaugavas” komanda, kas 30 regulārās sezonas spēlēs savāca tikai vienu punktu.

Ceturtdaļfināla un pusfināla cīņas noritēja līdz kādas komandas trīs uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām. Tā kā virslīgā trešo vietu ieguva pusfinālā zaudējusī komanda, kurai bija augstāka vieta regulārajā turnīrā, pie šāda goda tika “Zemgale”/LLU.

Iepriekšējā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā tika kronēti “Liepājas” hokejisti, kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja “Kurbadu”.