”Mogo” Latvijas hokeja milžu cīņā uzveic ”Kurbadu”

20/01/2018 17:30
mogo, kurbads, sportazinas

Šīs sezonas Latvijas kausa finālistu duelī sestdien “Mogo” komanda “Optibet” Hokeja līgas (OHL) mačā savā laukumā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:2, 1:0) pārspēja iepriekšējās sezonas valsts čempioni “Kurbadu”.

“Mogo” hokejisti izcīnīja piekto uzvaru pēc kārtas un nostiprinājās OHL kopvērtējuma vadībā, kamēr “Kurbads” neizmantoja iespēju pakāpties uz otro vietu.

Mača rezultātu devītajā minūtē atklāja “Mogo” uzbrucējs Jānis Ozoliņš, kurš bija precīzs mazākumā. Otrā perioda pirmajā pusē komandas nepilnas minūtes laikā apmainījās vārtu guvumiem, Mārtiņam Cipulim izlīdzinot rezultātu, bet Mikam Lipsbergam atjaunojot mājiniekiem vadību.

Sešas minūtes pirms otrā perioda beigām “Kurbada” uzbrucējs Juris Štāls panāca neizšķirtu, bet trešās trešdaļas sestajā minūtē savulaik Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) veiksmīgi spēlējušais krievu uzbrucējs Dmitrijs Moņa vēlreiz izvirzīja vadībā “Mogo” komandu. “Kurbads” spēles pēdējās minūtēs nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču mājinieki nosargāja rezultātu un svinēja uzvaru ar 3:2.

Abas komandas 6.februārī “Arēnā Rīga” cīnīsies Latvijas kausa finālā. Tiesa, līdz titula mačam trešdien tiks aizvadīta vēl viena savstarpējā spēle OHL ietvaros.

“Kurbads” un “Mogo” par Latvijas kausu cīnījās arī iepriekšējās divās sezonās, abos finālmačos uzvarot “Mogo” vienībai.

Virslīgas kopvērtējumā vadībā ar 53 punktiem 23 cīņās atrodas “Mogo”, kamēr astoņi punkti mazāk ir “Liepāja”/”Optibet” vienībai. Savukārt trešajā vietā ar 44 punktiem atrodama valsts čempione “Kurbads”.

Aiz labāko trijnieka ar 36 punktiem ir “Zemgale”/LLU, “Rīgai” ir 18 punkti, bet “Prizma” savākusi 11 punktus.

Šosezon Latvijas totalizatoru kompānija “Optibet” kļuvusi par hokeja virslīgas ģenerālsponsoru. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā vairs nespēlē “Pārdaugava”.

Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, izslēgšanas turnīrā iekļūstot četrām labākajām vienībām, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām. Savukārt pēdējās divas komandas izspēlēs vēl vienu turnīru ar pirmās līgas pirmajām divām vienībām.