Neveiksme pirmā brauciena beigās Jonasam maksā uzvaru PČ posma sacensībās; otro braucienu aptur

05/03/2017 12:14

Pankalpinana (Indonēzija), 5.marts, LETA. Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien dubļainajā Indonēzijas trasē pasaules čempionāta motokrosā sezonas otrā posma pirmajā braucienā ilgstoši bija līderis, bet tā beigās zaudēja savu pozīciju un finišēja 14.vietā, kamēr otrais brauciens tika apturēts.

Pirmajā braucienā Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, atradās līderpozīcijā, taču dažas minūtes pirms laika atskaites beigām latvietis iestrēga dubļos un finišēja 14.pozīcijā. Savukārt otrajā braucienā viņš veica tikai piecus apļus, bet sacensības pēc tam, kad līderi bija nobraukuši deviņus apļus, tika apturētas. Otrajā braucienā Latvijas motosportists tika klasificēts 25.vietā.

Posmā par uzvaru izcīnīja šveicietis Žeremijs Sīvers, kurš bija ātrākais pirmajā braucienā.

Kā vēstīts, pārāk stiprā lietus dēļ sestdien tika atceltas kvalifikācijas sacensības, līdz ar to svētdienas starta kārtība tika ņemta vērā pēc sestdienas brīvo treniņbraucienu rezultātiem

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pērn MX2 klasē startēja vēl divi latvieši Kārlis Sabulis un Roberts Justs, kurš iepriekšējā sezonā guva pat četrus smadzeņu satricinājums, kas viņam pēc ārstu ieteikuma licis priekšlaicīgi noslēgt karjeru.

Šajā sezonā pasaules čempionātā paredzēti 19 posmi, bet Latvijas etaps Ķegumā notiks maija pirmajā nedēļas nogalē.