NHL: Krosbijs uzvar Ovečkinu; Jagrs debitē “Flames”; (VIDEO)

12/10/2017 09:02

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārās sezonas spēlē tikās nesamierināmie sāncenši – Vašingtonas “Capitals” uzņēma Stenlija kausa īpašniekus Pitsburgas “Penguins”.

Starp abām komandām valda sportisks naids, jo “pingvīni” ASV galvaspilsētas komandu vairākkārtīgi izslēguši no NHL “play-off” cīņām. Tas noticis arī pēdējas divās sezonās.

Spēles sākumā “Penguins” nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā, tomēr draudīgākus momentus pie pretinieku vārtiem šajā laikā spēja radīt mājinieki, divas reizes dodoties pretuzbrukumos. “Penguins” gan paspēja vēl nostāties zonā un vairākuma pēdējās sekundēs radīt spiedienu uz Bradena Holtbija sargātajiem vārtiem. Ripa atleca vārtu priekšā, kur vietu bija ieņēmis pieredzējušais aizsargs Kriss Letangs, kurš arī atklāja spēles rezultātu.

Spēles otrajā periodā vairākas labas vārtu gūšanas iespējas bija abām vienībām. Vairākkārtīgi labās pozīcijās nonāca Krievijas zvaigzne Aleksandrs Ovečkins, tomēr savā vietā bija viesu vārtu vīrs Mets Marejs. “Pingvīni” nopelnīja iespēju spēlēt vairākumā un arī šoreiz to spēja izmantot. Acīgākais vārtu priekšā bija Zviedrijas uzbrucējs Patriks Hornkvists, kurš iestūma ripu vārtos, izvirzot komandu vadībā ar divu vārtu pārsvaru.

Trešdaļas izskaņā ar ofensīvu izcēlās mājinieki, kad uzbrukumam pieslēdzās pirmo spēli NHL aizvadošais zviedru aizsargs Kristians Djuss. Aizsarga, no iemetiena apļa, raidītā ripa atrada ceļu garām lieliski spēlējošam Marejam.

Spēles izšķirošajā trešdaļā pārliecinošāki bija tikko Donaldu Trampu Baltajā namā apciemojušie “Penguins” hokejisti. Jau perioda ieskaņā savus trešos vārtus viesi guva jau atkal, spēlējot vairākumā, un arī šoreiz, ripa ceļu vārtos atrada no pašas vārtu priekšas, kur izveicīgākais un acīgākais bija Konors Šīrijs.

Atlikušajā laikā “Capitals” aktīvi veidoja uzbrukumus un vienus vārtus pēc debitanta Djūsa piespēles Ovečkins spēja atgūt, bet ar to bija par maz. “Penguins” svinēja uzvaru ar 3:2.

Ovečkins guva savus astotos vārtus jaunajā NHL sezonā.

Citā mačā Kalgarī “Flames” pagarinājumā uzveica Losandželosas “Kings” hokejistus 4:3, bet Kanādas komandas rindās debitēja leģendārais Jaromirs Jagrs.

Savā debijas mačā “Flames” rindās viņš ar rezultativitātes punktiem neizcēlās un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.