Nitišs un Baumanis iekļūst rallijkrosa pasaules čempionāta pēdējā posma pusfinālā

27/11/2016 18:42

Rosario (Argentīna), 26.nov., LETA. Latvijas autosportisti Reinis Nitišs un Jānis Baumanis Argentīnā notiekošā pasaules rallijkrosa čempionāta (PČ) sezonas pēdējā posma kvalifikācijā ieņēma attiecīgi sesto un 11.vietu, tādējādi kvalificējoties pusfinālam.

Nitišs, kurš šajās sacensībās pārstāv “Olsbergs MSE” vienību, pirmajā kvalifikācijā bija 11.vietā, otrajā un trešajā uzrādīja septīto rezultātu, bet ceturtajā bija desmitais. Summā Nitišs tika pie 141 punkta, kas viņam kvalifikācijā deva sesto vietu.

Tikmēr “Austria” vienību pārstāvošais Baumanis pirmajā kvalifikācijā bija piektais, otrajā uzrādīja 11.laiku, trešajā palika 14.vietā, bet ceturtajā bija 12. Ar 134 punktiem Baumanis kvalifikācijā ieņēma 11.vietu, bet Timijam Hansenam, kurš bija 13.pozīcijā un pirmais palika aiz strīpas, bija par trim punktiem mazāk.

Visās četrās kvalifikācijas kārtās pie maksimāli iespējamajiem 200 punktiem tika Peters Sūlbergs.

LETA jau vēstīja, ka sestdien paredzētā otrā kvalifikācijas kārta negaisa dēļ tika pārcelta uz svētdienu.

Vēlāk plkst.20 pēc Latvijas laika sāksies pusfināls, bet pēc tam notiks arī fināls. Sacensības tiešraidē varēs vērot kanālā “Best4Sport TV”.

Pirms pēdējā posma pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ir Zviedrijas pilots Matīass Ēkstrems, kurš Latvijas posmā Biķerniekos nodrošināja sev čempiona titulu prestižākajā “SuperCar” klasē.

Ēkstrems 11 posmos ticis pie 251 punkta un konkurentiem vairs nav aizsniedzams, jo otrajā vietā esošais iepriekšējo divu sezonu čempions Sūlbergs atpaliek par 30 punktiem.

Savukārt Baumanis ar 102 punktiem atrodams devītajā pozīcijā, no astotajā vietā esošā komandas biedra Timura Timerzjanova atpaliekot divus punktus. Tikmēr Nitišs ar 32 punktiem ir 16.vietā.