“Nizhny Novgorod” uzvar savā laukumā un panāk neizšķirtu sērijā pret “UNICS”

26/05/2018 21:34

VTB Vienotās līgas ceturtdaļfinālā izlīdzinājumu 1-1 panākusi “Nizhny Novgorod”, kas šovakar savā laukumā ar rezultātu 77:74 noturēja uzvaru pār Kazaņas “UNICS”. Turnīra pusfinālā iekļūs komanda, kas pirmā izcīnīs trīs uzvaras.

Dueļa pirmajā mačā Kazaņā pārliecinošu panākumu guva mājinieki (84:66) un pamatturnīra otrā spēcīgākā vienība šovakar Ņižņijnovgorodā lūkoja nonākt vienas uzvaras attālumā no VTB līgas pusfināla.

Pirmo puslaiku “UNICS” noslēdza savā labā (38:32), taču pēc lielā pārtraukuma mājinieki aizvadīja lielisku trešo ceturtdaļu, ne vien izdzēšot deficītu, bet arī izvirzoties priekšā. Noslēdzošo ceturksni “NN” iesāka ar +7 (58:51), tomēr Kazaņas klubs nepilnās divās minūtēs spēja panākt līdzsvaru 58:58. Sekoja astoņi bezatbildes punkti laukuma saimnieku izpildījumā, taču drošu vadību Ņižņija nespēja iegūt līdz pat mača pēdējām minūtēm.

90 sekundes pirms pamatlaika beigām Džeikobs Odums panāca šķietami drošo 73:66. “UNICS” negrasījās padoties un parūpējās par ļoti saspringtu galotni. 35 sekundes pirms finālsvilpes Antona Ponkrašova grozs deva 71:73, bet 28 sekundes vēlāk Hoakims Koloms ar tālmetieni samazināja starpību līdz minimumam (74:75).

Sekoja noteikumu pārkāpums pret Pjotru Gubanovu, kurš aukstasinīgi realizēja abus soda metienus (77:74), bet “UNICS” spēlētāja Melvina Edžima metiens no tālās distances bija neprecīzs.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Stevan Jelovacs, tikmēr viesu rindās ar 20 punktiem izcēlās Koloms.