Olimpiskās hokeja komandas meklē priekšrocības turnīra sagatavošanās procesā

21/01/2018 08:08
Nokopēts

Kad Braiens Džionta pēdējo reizi spēlēja Olimpiskajās spēlēs 2006. gadā, viņa pēdējā NHL spēle pirms pārtraukuma bija trīs dienas pirms turnīra, tad hokejists varēja lidot uz Itāliju, atklimatizēties un vilkt mugurā ASV izlases kreklu.

Šobrīd, vadzi sienā iesutušais izbrucējs un ASV izlases kapteinis ar savu komandu varēs trenēties četras pilnas dienas pirms turnīra atklāšanas mača pret Slovēniju 14. februārī.

Bijušais Montreālas “Canadiens” un Bufalo “Sabres” uzbrucējs Džionta ir savas karjeras noslēguma fāzē, Olimpiskais turnīrs viņam būs pēdējā pieturvieta pirms slidu kāršanas uz nagliņas. Hokejists šajā sezonā nepārstāv nevienu komandu, bet tikai trenējās ar “Sabres” fārmklubu AHL. 39 gadus vecā uzbrucēja kolekcijā ir viens Stenlija kauss, Olimpiskais zelts būtu lielisks karjeras noslēguma panākums.

“NHL sezonai ritot, tu aizlido uz Olimpiādi un ir pavisam īss laika sprīdis treniņu procesam, tad sākās turnīrs,” medijā cbc.ca citēts Džionta. “Sagatavošanās procesā mēs pievienojām iespēju piedalīties “Deutschland” kausā novembra sākumā. Daudzi hokejisti, kuri tajā piedalījās tagad pārstāvēs izlasi un labi saprot viens otru. Domāju, ka šāds hokeja turnīra formāts ir pozitīva izmaiņa, salīdzinājumā ar iepriekšējām Olimpiskajām spēlēm.”

Neskatoties uz pozitīvo pieredzi, ASV izlase turnīrā Vācijā neguva vairāk par diviem vārtiem katrā spēlē. Sagatavošanās process ar jaunu treneri, mācoties nianses un komandas biedru viena otra saprašana ir galvenā atslēga, bet katras valstsvienības došanās uz Olimpiskajām spēlēm krasi atšķiras no iepriekšējām Olimpiādēm.

Kanādas izlase gatavojās Baltijas centrā

Gandrīz visi Kanādas izlases hokejisti spēlē profesionāli vai pārstāv Universitāti, tāpēc nav daudz iespējas treniņnometnēm – lai gan Kanādas, Krievijas un citas izlases cenšas maksimāli lietderīgi izmantot laiku, ko var pavadīt kopā un trenēties. Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pēdējās spēles pirms Olimpiskā pārtraukuma ir 28. janvārī, savukārt, citas Eiropas hokeja līgas savus spēlētājus atbrīvos īsu laiku pēc tam, lai viņi pilnvērtīgi ar valstsvienību var sagatavoties turnīram.

Sočos kanādieši izcīnīja zeltu un pēdējos vārtus turnīrā ielaida pret Latvijas izlasi.

Foto: pdsochi.wpengine.com

Krievijas izlase, ieskaitot Iļju Kovaļčuku, Pāvelu Dacjuku un citas kaimiņvalsts hokeja zvaigznes, būs pirmā komanda, kura salasīs pilnu sastāvu, aizvadot pārbaudes spēli 30. janvārī un 4. februārī Maskavā. Kanāda centīsies nokomplektēt pilnu sastāvu 28. janvārī Rīgā un pārbaudes spēlēs pret Latviju prezentēt savus spēcīgākos kaujas zirgus, arī Dienvidkorejā kanādiešiem paredzēta viena pārbaudes spēle.

“Mums pieeja saviem hokejistiem būs laicīgi, tāpēc centīsimies to izmantot pilnīgi,” sacīja “Hockey Canada” izlašu viceprezidents Skots Salmonds. “Mēs simulēsim pirmās divas Olimpiskās spēles pēdējos pārbaudes mačos, gan spēļu sākuma laikus, gan hokejistu pavadīto laiku laukumā. Tādējādi, pēc iespējas veiksmīgāk, pielāgot komandu startam turnīrā.”

Kanādas izlase piedalījās vairākos pārbaudes turnīros Eiropā. Valstsvienības ģenerālmenedžeris Šons Burks, kurš pats 1988. un 1992. gadā pārstāvējis Kanādas Olimpisko izlasi cenšas maksimāli izmantot pirmsturnīra grafiku, lai viņa komanda ar Viliju Dežardēnu galvenā trenera postenī iegūtu pēc iespējas augstākus panākumus.

“Mums bija daudz laika ne tikai, lai izvērtētu mūsu spēlētāju, bet arī veidot saliedētu komandas kolektīvu un mums tagad būs laba divu nedēļu treniņnometne. Man patīk šis process,” sacīja Burks. “Mūsu treneru kolektīvs var maksimāli koncentrēties uz sistēmu izveidi un mēs nodrošinām viņus ar visu, kas nepieciešams. Tas ir patiesi jauks greznums.”

Zviedrijas izlase aizvadīs četru dienu treniņus Korejas pilsētā Seulā, gatavojoties 12. februāra pārbaudes spēlei pret Kanādu. Čehija sagatavošanās posmu aizvadīs Prāgā no 29. janvāra līdz 6. februārim pirms treniņu turpināšanas Seulā un pārbaudes spēli pret somiem 11. februārī. Kamēr Šveices hokejisti spēlēs pret vāciešiem Klotenē 6. februārī un Norvēģijas izlasi Ziemeļkorejas pilsētā Godžengā 11. februārī.

ASV izlases ģenerālmenedžeris Džims Džohansons sacīja, ka viņa komanda pārbaudes spēles neaizvadīs. Ziemeļkorejā ASV hokejisti ieradīsies 8. februārī un aizvadīs treniņus no 10. līdz 13. februārim. Komandas galvenais treneris Tonijs Džranato norādīja, ka tas būs pietiekams sagatavošanās posms izlasei.

“Mēs esam aizvadījuši vairākus šāda veida turnīrus, tāpēc mēs neesam sveši ar to,” sacīja Džranato, kurš ASV izlases sastāvā aizvadījis 49 spēles un pārstāvējis komandu 1988. gada Olimpiskajās spēlēs. Pašlaik speciālists trenē Viskonsīnas Universitātes komandu. “Patīkams satraukums un ceļš līdz konkurētspējīgas komandas izveidei ir vēl labāks – mēs dosimies uz Olimpiādi, kāpsim uz ledus, trenēsimies un pāris dienas vēlāk būsim uz centrālās skatuves, lai varētu sevi parādīt.”

17 no 25 ASV Olimpiskās izlases hokejistiem spēlēja “Deutschland” kausā novembrī, bet nebūs bijuši kopīgi uz ledus trīs mēnešus.

    Pagaidām neviens nav komentējis
TOP notikumi
1
X
2
5.5
-
1.15
1.23
-
3.55
2.45
-
1.49
2.75
4
2.05
1.55
4.6
4.75
1.38
-
2.85
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām