Olimpiskie Atlēti izglābjas mazākumā un pagarinājumā izrauj zeltu

25/02/2018 09:25

Phjončanas Olimpiskais hokeja turnīrs noslēdzies ar, iespējams, lielāko drāmu Olimpisko spēļu vēsturē, Vācijai divas reizes spējot atspēlēties, kā arī trešajā periodā pārņemt vadību (3:2). Tomēr 55 sekundes līdz spēles pamatlaika beigām Ņikita Gusevs OAR labā izrāva neizšķirtu – 3:3. Savukārt pagarinājumā OAR vāciešus sodīja par noteikumu pārkāpumu, mača 70. minūtē kirilam Kaprizovam atnesot zeltu OAR.

Jau no pašām pirmajām minūtēm Vācija ar milzīgu cīņassparu spēja turēties pretim acīmredzami tehniski meistarīgākajiem OAR hokejistiem. Turnīra lielākā pārsteiguma autore Vācija bija izturējusi jau teju visu pirmo periodu, kad pussekundi pirms tā beigām vadzis lūza – ar spēcīgu šāvienu no zonas vidus izcēlās Vladislavs Voinovs, kurš izvirzīja OAR vadībā ar 1:0.

Pārtraukumā Vācija veica secinājumus un otro trešdaļu aizvadīja vēl labāk kā pirmo. Tās vidusdaļā ar metienu no asa leņķa izlīdzinājumu panāca bijušais Rīgas “Dinamo” hokejists Fēlikss Šics.

Tomēr īstā drāma nāca trešajā periodā – 14. minūtē ar metienu no asa leņķa izcēlās Ņikita Gusevs, gūstot šķietami izšķirošus vārtus. Taču jau pēc nieka desmit sekundēm vācietis Dominiks Kahūns no vārtu priekšas rezultātu izlīdzināja (2:2).

Nākamais pavērsiens sekoja jau pēc trim minūtēm, kad sensacionālo Vāciju vadībā ar 3:2 izvirzīja Jonass Millers. 22 gadus vecais vācietis pēc lieliski ieturētas pauzes meta starp vārtsarga Vasīlija Košečkina kājsargiem.

Pamatlaika noslēgumā Vācija ieguva vairākumu un likās, ka lielākā sensācija Olimpisko spēļu vēsturē ir tikai divu minūšu attālumā! Tomēr vairākuma pieciniekam notrīcēja rokas, kā rezultātā OAR spēli spēja pārvirzīt uz vāciešu aizsardzības zonu, noņemot arī vārtsargu. Izmisīgā kapiņā pie Vācijas izlases vārtiem pie metiena ar nūjas neērto pusi tika Ņikita Gusevs, kurš ripu raidīja Denija aus den Birkena vārtos – 3:3!

Pagarinājuma nerv cīņā pārāki izrādījās krievi. Jau tā sākuma daļā Iļjam Kovaļčukam bija fantastiska iespēja izraut OAR uzvaru, tomēr fantastiskā veidā, atrodoties jau guļus stāvoklī, izgājienu spēja atvairīt aus den Birkens.

Vēlāk laukuma vidusdaļā noraidījumu par bīstamu augsti paceltu nūju nopelnīja Patriks Raimers – tas vāciešiem maksāja spēli. Rezultātā Kirils Kaprizovs ar spēcīgu metienu atnesa zeltu OAR.