Ostapenko atspēlējas un satriec Pavļučenkovu, izvirzot Latviju vadībā pret Krieviju

22/04/2018 12:33

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Aļona Ostapenko svētdien Hantimansijskā izcīnīja uzvaru Federāciju kausa pārspēļu trešajā cīņā, panākdama Latvijai vadību 2-1 pār Krieviju.

Ostapenko ar rezultātu 7:5, 6:1 pārspēja Anastasiju Pavļučenkovu.

Pirmajos četros geimos uzvarēja servētājas, bet piektajā Ostapenko pēc divu breikbumbu atspēlēšanas tomēr zaudēja savu servi. Tiesa, pateicoties lieliskam desmitajam geimam, kurā Ostapenko neļāva pretinieces izservēt uzvaru setā un lauza Pavļučenkovas servi, rezultāts kļuva neizšķirts. Tāpat Latvijas tenisiste mājinieci nobreikoja 12.geimā, setā gūdama virsroku ar 7-5.

Otrā seta ievadā Ostapenko no 15:40 atspēlēja divas breikbumbas un nosargāja savu servi. Turpinājumā viņa divreiz nobreikoja pretinieci un vēlāk panāca 5-0, uzvarot jau devīto geimu pēc kārtas. Tiesa, nonākot tuvu uzvarai mačā, Latvijas tenisiste sāka nervozēt un neturpināja savu uzvarēto geimu sēriju, pretiniecei panākot 1-5. Septītajā geimā pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:40 Ostapenko atspēlēja trīs breikbumbas un nosargāja savu servi, panākdama 6-1 un svinēdama uzvaru mačā.

Pēc tam sekos Sevastovas un Jekatrinas Makarovas duelis. Savukārt maču noslēgs dubultspēle, kurai pagaidām Latvija pieteikusi Diānu Marcinkēviču un Danielu Vismani, taču pirms spēles komandas kapteinis var veikt izmaiņas sastāvā.

Mačus tiešraidē translēs “Best4Sport TV” kanāls.

Jau vēstīts, ka sestdien pirmajā spēlē pasaules ranga 15.rakete Sevastova ar rezultātu 3-6, 6-2, 4-6 zaudēja Pavļučenkovai, kura rangā atrodama 27.vietā, bet otrajā duelī planētas piektā rakete Ostapenko ar 7-5, 6-4 uzvarēja ranga 32.numuru Jekaterinu Makarovu, duelī panākot neizšķirtu 1-1.

Ostapenko līdz šim ar Pavļučenkovu tikusies vienu reizi, kad 2016.gada Birmingemas WTA turnīra pirmajā kārtā uz zāles seguma ar 7-6 (7:2), 6:1 uzvarēja Latvijas tenisiste.

Tikmēr Sevastova un Makarova savā starpā mērojušās trīs reizes, visos mačos uzvarot Krievijas tenisistei. Pēdējā savstarpējā cīņa bija šogad Dubaijas WTA “Premier” turnīra pirmajā kārtā, kurā Sevastova zaudēja ar 6-3, 6-7 (9:11), 3-6. Zīmīgi, ka visi trīs mači ir notikuši uz cietā seguma laukumiem, bet Hantimansijskā tiek spēlēts uz māla seguma.

Komanda, kas pirmā uzvarēs trīs mačos, nākamgad iekļūs starp Federāciju kausa 16 spēcīgākajām izlasēm.