Ostapenko sasniegs jaunu WTA ranga rekordu

22/01/2018 09:57
Jelena Ostapenko, sportazinas,.com

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko nākamajā nedēļā pasaules rangā pakāpsies uz sesto vietu un sasniegs jaunu karjeras rekordu, jo Karolīna Garsija no Francijas, kura viņu varēja apsteigt, pirmdien cieta neveiksmi Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā.

Jau vēstīts, ka Ostapenko Melburnā notiekošajā sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā aizkļuva līdz trešajai kārtai, cīņā par vietu astotdaļfinālā zaudējot igaunietei Anetei Kontaveitai.

Turnīrā Ostapenko nopelnīja 130 WTA ranga punktus, kas viņai ļāva ne tikai saglabāt pozīciju reitingā, bet arī tikt par pozīciju augstāk.

Tiesa, Latvijas tenisiste rangā paliktu septītā, ja Garsija pirmdien sasniegtu ceturtdaļfinālu, taču šī brīža ranga astotā rakete astotdaļfināla cīņā ar 3-6, 2-6 kapitulēja planētas 20.raketei Medisonai Kīzai no ASV.

Patlaban 22 gadus vecā Kīza otro reizi karjerā iekļuva Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā, jo 2015.gadā viņai izdevās tikt par labāko četru dalībnieču skaitā.

Nākamajā cīņā Kīza, kura turnīrā izlikta ar 17.numuru, tiksies ar bijušo pasaules ranga līderi un 2016.gada šī turnīra uzvarētāju Angeliku Kerberi no Vācijas.

Pirmdien ranga 16.vietā esošā Kerbere grūtā cīņā ar 4-6, 7-5, 6-2 uzvarēja planētas 88.raketi Suveju Sje no Taivānas.

Otrajā setā Kerbere bija viena zaudēta geima attālumā no neveiksmes (4-5), taču droši noturēja savu servi, pēc tam realizējot breika iespēju un panākot izlīdzinājumu pa setiem. Savukārt izšķirošajā setā vācietei bija liels pārsvars, taču viņa pirmo reizi šajā turnīrā kādā no mačiem zaudēja vienu setu.

Zīmīgi, ka ceturtdaļfināla sasniegšana Kerberei un Kīzai nākamajā pasaules rangā ļaus pakāpties attiecīgi uz 13. un 14.vietu, apsteidzot arī Latvijas tenisisti Anastasiju Sevastovu, kura ir planētas 15.rakete.

Jau vēstīts, ka Sevastova šajā turnīrā apstājās otrajā kārtā.

Tāpat ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza pasaules ranga līdere Simona Halepa no Rumānijas, kuras viegli ar 6-3, 6-2 uzvarēja ranga 72.pozīcijas īpašnieci Naomi Osaku no Japānas.

Halepa, kura iepriekšējā kārtā atspēlēja trīs mačbumbas pret amerikānieti Lorēnu Deivisu, Austrālijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā tika trešo reizi karjerā, atkārtojot līdz šim savu labāko rezultātu Melburnā. Jāpiebilst, ka līdz šim viņai nav izdevies triumfēt “Grand Slam” turnīrā, pērn otro reizi karjerā zaudējot Francijas atklātā čempionāta izšķirošajā cīņā, toreiz atzīstot Ostapenko pārākumu.

Ceturtdaļfinālā Halepa tiksies ar čehiešu Karolīnas Plīškovas un Barboras Stricovas cīņas uzvarētāju.

Kā zināms, tad Latvija šajā turnīrā ir pārstāvēta vēl junioru sacensībās, kur Daniela Vismane meiteņu vienspēlēs pirmdien sasniedza astotdaļfinālu, bet dubultspēlē tikusi līdz otrajai kārtai.